| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Rišulko, pracovala jsem ve zvláštní škole těsně před revolucí, pak jsem školství opustila. Byla to docela normální zvláštní škola. Dětí tam bylo cca 2/3 romských, zbytek bilých. Všichni tam byli proto, že nezvládli normální základku, segregace Romčat se fakt nekonala. Jenže Romčata se tam dostávala ne proto, že by třeba nezvládli základku, ale proto, že na celou školu totálně dlabali, krom toho, že jejich rodiče byli de facto analfabeti, co se uměli tak akorát podepsat. Některé z těch rodičů jsem znala blíž a vím, že třeba čtení nebyla jejich silná stránka, porozumět složitějšímu textu bylo nad jejich síly, stejně jako matematika, uměli počítat tak do 100, násobení jim už nešlo, tak dali možná tak s kalkulačkou. Zvláštní škola neměla ani příjmací řízení, děti se tam dostávaly zásadně po doporučení z pedagogicko-psychologické poradny, tedy nejdřív po pololetí 1.třídy. My začínali s tím, že 1.třída se otevírala cca v pololetí, do konce roku v ní byly 4 děti, a naplnila se do plného počtu (plný počet pro zvláštní školu byl 16 dětí na třídu) co cca 4.-5. ročníku.

Co jsem teda těm dětem neskutečně záviděla z pozice rodiče nadaného dítěte, byl individuální přístup a 16 dětí ve třídě. To kdyby tak měly nadané děti! No, nemají to dodneška, a to jsem ze školství přes 30 let pryč...
Jo, a v pomocné škole, kde jsem působila já, byly děti tak slabé, že nezvládaly ani učivo školy zvláštní. Byly tam děti podle definice "nevzdělavatelné a na hranici vychovatelnosti". Tak tam bylo maximem pro třídu 10 dětí. 10 dětí pro - dámy prominou, ale jinak se to napsat nebá - pro blbce, zatímco nadané děti trápíme po 30 a více ve třídách a ještě je oblažíme inkluzí! nešlo by to obrátit? Nadané děti po 10 ve třídách, normální po 16 a "blbce" po 20 a více, až do těch 36, jako to bylo za nás?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.