| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tante souhlas.
Moje dcera je opravdu takhle popsatelná - učení jí jde a po kontaktu s okolím moc netouží (staví ji jedna kamarádka). Ve škole se vyhýbá konfliktu. Na prvním stupni jsme řešili, že je učitelka rozesadila schválně dle sebe a muselo to být "holka-kluk" v lavici. Její spolusedící spolužák ji opakovaně napadal a řval na ni že je "pí.." (čtvrtá třída, takových tam měli víc, celkem 5 chlapců co měli krádeže, útěky, napadání spolužáků atd, bohužel jsem v té době pracovala na Ospod a ty děti jsem znala i ze spisu). Požádala jsem učitelku ať se sejdeme ještě s tou maminkou spolužáka. To se stalo, druhá maminka dělala že ji to líto, kluka přiměla aby se omluvil a že si to doma proberou. Potud ok. Ale - pak si mě tam třídní nechala a vysvětlovala mi, že moje dcera se vůbec nechce zapojovat do kolektivu. A že když se jí něco nelíbí,dá to velmi najevo "obličejovým projevem". Tak jsem se ptala co je na tom špatně - neječí, nemluví sprostě, nikoho nebije, pouze se asertivně tváří (obličej typu "odprejskni" umělá fakt výraznej) - a ve většině případů to zabere a dají ji pokoj. Učitelka trvala na tom, že je to špatně. Ptala jsem se jí, co by tedy dceři doporučila - prý má být milá. Tak jsem oznámila, že nejsem pro taktiku "kdo po mě kamenem, já po něm chlebem", a ji že evidentně také tenhle způsob ve třídě nevychází, protože aby ve čtvrté třídě řešila několik napadení dětí navzájem nesvědčí o tom, že třídu zvládá.
Fascinovalo mě, že klidné dítě, které si v podstatě poradí (když si s atmosférou ve třídě neporadí učitelka) má ještě tendenci kritizovat (pak ještě v závěru roku dostala poznámku za tyhle pohledy, aby jí nemusela dat pochvalu za nějakou češtinářskou olympiádu/klokana - taky to si někdo psal že nedostal diplom).

Na druhém stupni mi její třídní pravidelně říkala "já o ní vůbec nevím" a asi to mělo znít jako pochvala. Ale fakt byl, že ani nevěděla, že kvůli účasti na přírodopisné olympiádě na okrese nemohla jet s nimi na školní výlet (stane se, ale tohle oboje organizovala tatáž osoba....)

Prostě nikdy jsem se od téhle ani od úči na druhém stupni nedozvěděla, že je moje dítě v něčem dobré. Vždy si našli způsob, jak ho/ji trochu sejmout. Jo a vrchol byla učitelka na výtvarnou výchovu - z té měla dvojku a pořád nějaké diskuse o tom jak kreslí moc či málo... Dneska je dcera na umělecké prumce a její výkres dali jako vzor na talentovky... Já neříkám, že je geniální (mám ji doma a vidím :)), ale že ve škole jako dítě s dobrým prospěchem "sama od sebe" nedostala ani ocenění, ani motivaci do další práce.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.