| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Taky nejsem věřící a k víře mám vysloveně negativní vztah, ale přesto si často představuji, jak jeden z mých nejbližších, který loni odešel, je v Nebi, občas se k němu (směrem k Nebi) obracím a mluvím s ním, mám pocit, že na mě dohlíží a drží nade mnou a mojí rodinou ochrannou ruku, vidí všechny úspěchy svého vnuka a má z nich radost a hlavně už mu je dobře, nic ho netrápí, setkal se tam se svými kamarády, kolegy z práce, se svými předky atd. a mají se všichni fajn. Odešel ve stejný den jako jedna známá osobnost, se kterou se sice samozřejmě neznal osobně, ale měl tu osobnost rád a byli podobného věku, tak si tak představuji, jak si tam spolu povídají. A celkově mám daleko intenzivnější pocit, že na mě shlíží z toho Nebe a že tam prostě je, když pohlédnu nahoru, než na hřbitově, kde je na pomníčku jeho jméno a kde opravdu fyzicky odpočívá jeho popel.

Vím, že to jsou všechno nesmysly, ale pro člověka je těžké přijmout, že někdo z jeho života prostě najednou navždy zmizí a není (byť třeba právě v tomto případě to pro něj bylo doslova vysvobození po 3 letech života-neživota) a proto je přijatelnější ta představa, že se dotyčný jen přesunul jinam, kde se má daleko lépe, než my tady, nic ho netrápí a z toho bezstarostného místa shlíží na nás a říká si, jak se má fajn. I dokud žil a mnohokrát se schylovalo k nejhoršímu, ale ještě měl ten jeho život aspoň nějakou kvalitu, tak jsem se vždycky obracela k Nebi (byť na Boha nevěřím) a prosila, ať to ještě tentokrát zase vybojuje. Byl velký bojovník...před 4 lety v tuto dobu ležel na ARU a posléze JIP a lékaři mu dávali jen několik dní života. Přežil další skoro 3 roky, ale bohužel kvalita života prakticky nulová a k životu to už nebylo.

Jestli se někdy setkáme, jsem nějak nikdy nepřemýšlela...vzhledem k tomu, že si představuji být jednou pohřbena vysypáním popelu do moře v Řecku, tak mám pocit, že zůstanu navždy tam, v tamních vodách a na Nebe tím pádem nemám nárok~;)...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.