| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Základním rozdílem křesťanství oproti různým posmrtným kultům je víra, že ještě dojde ke vzkříšení těla. Že ta duše dostane zpět tělo, skrz které bude moci interagovat s druhými.

Že to bude vcelku spektakulární událost i na zemi. Mj. Židé se kvůli tomu nechávají pochovávat, co nejblíže tzv. Zlaté bráně v Jeruzalémě, kudy má do Chrámu vstoupit Spasitel, při jeho příchodu aby to po vzkříšení neměli daleko a byli vzkříšení brzy (začne se prý od Jeruzaléma).

S kým se setkám? S každým, kdo se sklonil před Bohem a poddal se mu. A v naší éře jsou to především ti, kteří Bohu uvěřili, že jeho Syn, Ježíš je ten Spasitel.

Z rodiny slušně věřím, že tam bude máma, která na smrtelné posteli v hospicu uznala vstříc věčnosti a Bohu při setkání s pastorem, že nebyla neomylná a bezchybná (v Krista už před tím věřila). Snad i děda, kterému jsem sloužil já podobně v nemocnici jako skoro teenager.

S babičkou a tátou nevím, táta měl v nemocnici koma ještě se probral a byl pak ještě chvíli doma a se svým humorem nám sdělil (byl přesvědčením komunista, i když vyhozenej ze strany v 1970), že má dvě zprávy: Za prvé, že Bůh je. A za druhé, že je to černoch.
Já jsem definitivně uvěřil a dal se pokřtít asi půl roku poté.

Podobně nevím, jak je to s pradědou. Podle toho, co z rodiny vím, měl hodně zajímavej život, ale občas drsnej. Byl z rodiny sociálních demokratů, zakladatelů dělnického hnutí. Ale on se rozhodl víc pracovat a méně diskutovat a vybudoval krejčovský salón v Praze i v Berlíně. Příběh by to byl dlouhý, ale bylo vidět, že za milosrdenství k Židům i k dalším lidem byl zase on požehnaný a přežil koncentrák i na stará kolena dlouhou vazbu StB. Ale nevím, jak to on měl sám v sobě.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.