| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já jsem doteď prala jak jsem zvyklá, vždy bez problémů, ale pod vlivem diskuze si to teda čtu:
www.matejovsky-povleceni.cz/jak-pecovat-o-vyrobky.html

Takže, výslovně to tam mají takto:
"Doporučená teplota 40 °C vychází z nejnovějších vědeckých výzkumů a poznatků. Tato teplota je vhodná pro dosažení optimální hygienické čistoty a zajištění dlouhé životnosti pestrých barev. I běžné prací prostředky (doporučujeme Persil) dnes již obsahují složky, které dokáží při nižších teplotách odstranit většinu mikrobů. Praním při nižších teplotách navíc šetříte i životní prostředí a svou peněženku. Povlečení je testováno na praní při teplotě 85 °C, pokud tedy povlečení vyperete na vyšší stupeň, např. 60 °C, nic se mu nestane."

Takže paniky netřeba, chce to číst pořádně, můžete klidně prát na víc.

Nejspíš ta doporučení vychází z závazků k ochraně živ.prostředí, pokud mají certifikaci a dělají audity tak i zohledňovat musí.

Co jsem tedy naopak netušila, že naopak nedoporučují první praní na nižší teplotu, aby nedošlo k zapuštění barev, to já asi někdy napoprvý dělám, nějak neřeším zda nastavím 30 nebo 40C. Naštěstí se mi nikdy nic nezapustilo.

Totéž se sušičkou viz:
"Sušení v sušičce všeobecně nedoporučujeme, příliš vysoké teploty nemají dobrý vliv na látku a na použité barvy. Při použití sušičky povlečení sušte naruby a zvolte raději delší program s nízkou teplotou. "

Tak logiku to asi má, ale rozhodně to nechápu tak že sušičku používat nelze. spíš že když už, tak na nízkou teplotu.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.