| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Monty, moje matka naopak při jakékoliv dětské činnosti měla pocit, že tohle by dítě mělo umět samostatně už dávno (typicky nočník, oblíkání, samostatné usínání...) a to, že to neumí, je jen známka mé rodičovské nekompetence. To vše navzdory tomu, že zejména nejstarší dítě bylo vždy vývojove daleko před tabulkami a naprosto bezproblémový pohodář. Takže mě vlastně překvapilo to její podkopávání mých rodičovských schopností, ačkoliv mě to překvapit nemělo, ale to je zase na jinou diskuzi.

Jogurt z lednice si děti sice taky technicky dokázaly vzít velmi brzy, ale - a to je další věc, která mě překvapila - velmi dlouho trvalo, než vůbec dokázaly dešifrovat a verbalizovat zdroj své nepohody. Ačkoliv už mluvily ve větách a věděly, co je hlad, zima a únava, tak kdykoliv něco z toho nastalo, reakce byla zase jenom "Uááá!" a matko hádej, co mi je!

A matka, zblblá z mateřských článků, očekávala, že veškeré potřeby dětiček se naučí jasně rozpoznávat a přitom ještě teď u třetího je rozpoznává spíše pohledem na hodinky nebo teploměr. ~t~ Ale už jsem se alespoň naučila odpovídat na nablblé dotazy okoli "Co mu je? Proč řve?" jednoduchým "Nevím" bez pocitu selhání z toho, jak jsem strašná neempatická matka. A dětičky jsou zjevně spokojené a přežívají bez větší újmy i občasné šlápnutí vedle typu: "Aha, tak hlad to nebyl, tak tě dáme teda spát." ~t~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.