| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já si nemyslím, že by muži byli míň emocionální. Ale myslím si, že dávají emoce míň najevo.

Zažila jsem v životě už dost situací, kdy nějaký muž o něčem rozhodoval a svá rozhodnutí zdůvodňoval čistě ekonomicky, organizačně, právně, třeba ekonomická rozhodnutí ve firmě, propouštění, rozhodnutí v rodině, ale já jsem věděla, že jeden z důvodů nebo třeba ten hlavní, není rozumový, ale citový. Nejčastěji to byla uražená ješitnost, mindrák, snaha se vytáhnout.

Na druhou stranu, ženy dávají své emoce najevo víc a je to pro ně zcela legitimní argument. Třeba při rozhodování do které školy bude chodit je pro ně důležité, že tam dítě bude mít známé ze školky nebo z bydliště. Zatímco otec tohle zpravidla neřeší, pro něj to není žádný důležitý argument.

Znám jen jednu ženu, která se často rozhoduje jen na základě svého citu, ačkoliv z rozumového hlediska jsou její rozhodnutí špatná. Pro ní to je "já ho/jí miluju, je to můj/moje manžel, kamarádka, dítě a to je nejdůležitější". V ostatních případech, kdy jsem měla možnost nahlédnout do toho, jak ženy rozhodovaly a jakými důvody se řídily, tak to byly důvody vždy rozumné. Ale, jak jsem psala, něco z toho, by většina mužů jako rozumný důvod třeba neuznala.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.