| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Kroniko,
změnit kariéru není od věci - ale chtělo by to s rozmyslem. Jít z pozice hlavní účetní třeba dělat řezníka a bourat krávy, zavání průšvihem. Jít z pozice hlavní účetní dělat třeba archivářku nebo recepční, nebo řadovou účetní nebo něco takového by mohlo odlehčit stresu. Je otázka, jestli k tomu změnit i zaměstnavatele nebo systém (jít z korporátu do soukroma nebo naopak).
Já jsem učila, širokým obloukem jsem se do školství vrátila - do administrativy - a bylo to nejlepší místo, které jsem kdy měla - tím, že jsem měla představu, o čem to učení je, co za problémy řeší učitelé, co řeší rodiče a co řeší žáci, tak to bylo velmi příjemné pro všechny (doufám) strany.

Jiné řešení je, udělat si svůj prostor - vymezit si pracovní čas a osobní čas a tu práci odsunout na její místo, nenosit si to domů a tak. Před pár lety jsem mluvila s jednou paní, která mi říkala, že z práce odchází na čas, a pak si doma udělá kafe a sedne si na zahrádku. A že už se kvůli práci ne****, odpracuje si své hodiny úvazku, ale kafe a zahrádka jsou stejně důležité, ne-li důležitější. A že už nepotřebuje kariéru, naopak potřebuje zvolnit.

To si myslím, že je taky trochu past dnešní kultury věčného mládí - že lidi mají pocit, že pořád musí pracovat, pařit, cestovat, sexovat, zažívat jako za mlada - a nechápou, že by fakt měli zvolnit. A že MŮŽOU zvolnit, že se nic nestane, když nebudou paraglidovat na Aljašce a budou místo toho plavat na matračce na Orlíku... když nebudou každý víkend na teambuildingu a do noci sestavovat tabulky, a o půlnoci nepojedou vymetat bary v centru se stejně mladými a perspektivními kolegy, ale sednout si na té zahrádce s kafem.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.