| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Kroniko,
jestli jsi ve školství, tak ano - práce s dětmi je super. Problém je vedení školy, kolegyně, někdy rodiče, byrokratická pakárna atd. Něco by mohlo být jiné v jiné škole (aneb ryba smrdí od hlavy, když je blbý ředitel, tak to pak propadá dolů - mnohem víc než v jiných zaměstnáních).
Mě na učení ubíjelo hodně to, že jsem nebyla pánem svého času. Prostě v 8:00 jsem musela být plně funkční a výkonná a mít věci pod kontrolou (nebo by mě ty krvežíznivé příšerky sežraly zaživa). A na záchod jsem mohla až v 8:45 (pokud jsem měla dozory, tak klidně až odpoledne). Měla jsem sice přes léto cca šest týdnů "prázdnin", ale to bylo v době, kdy všude byl milion lidí, ceny naprosto nedostupné (zvlᚍ teda z čerstvě postotáčových 1650,- Kčs hrubého).
Kancelářská práce byly totální lázně - sice jsem v práci byla (asi) dýl než ti učitelé, ale když mi ráno bylo blbě, udělala jsem si kafe a naplánovala si nějakou činnost vhodnout pro to, že jedu jen na tři válce - třeba zakládání papírů do šanonů, nebo tupé přepisování (tenkrát se ještě hodně přepisovalo na stroji / počítači z papírků psaných rukou). Mohla jsem si dovolenou naplánovat zcela mimo prázdniny a návaly a tak...byla to hrozná úleva... a když jsem se pak vrátila do kanceláře do školství, tak to bylo úplně super - ta práce dávala smysl (věděla jsem, proč co dělám a když byl problém, tak jsem dokázala odhadnout jak vzniknul a jak ho řešit) - a pořád jsem měla relativně hodně volna (jako v létě z těch učitelských šesti týdnů byly "jen" čtyři, pže služby v kanceláři, ale pak bylo něco v zimě atd.) A nenosila jsem si domů práci - opravování, přípravy atd.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.