| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

nevím, mým dětem je 16 a skoro osmnáct (let) a taky na zavolání nepřijdou :-)) Zvlášť když volám něco jako "je třeba vyklidit myčku" nebo tak :-))

Ale žerty stranou.
Rozhodně bych zašla někam se sluchem - protože to může zpomalovat řeč, a může to i vysvětlovat, proč nereaguje. Otázka je, jestli když jí voláte, tak slyší, a nepřijde (ať už proto, že tomu nerozumí, je zabraná do hry nebo cokoliv jiného), nebo jestli vůbec nereaguje (neotočí se, nepřestane se zabývat tou činností).
Chůze v osmnácti měsících je trošku později - ale zase záleží na tom, jak k tomu došlo - děti, které nelezou po čtyřech ale posouvají se v sedě po zadečku (je jich poměrně velké procento) začínají chodit později. Je to prostě jen jiný vývojový systém než klasické po čtyřech.
Zbytek mi přijde, že naopak je zvídavá a jeví zájem o RŮZNÉ věci - klouzačku a klacíky, že chápe souvislosti (to, že chápe, že Tatrovka hračka představuje auto a že auto se řídí je podle mě hodně velký myšlenkový skok a svědčí o představivosti a o tom, že si spojuje souvislosti).
Ve dvou letech by měla používat pár "slov" (jak tu někdo zmiňoval - slovo je i "tútú" místo "auto") a tvořit z nich "věty" ("tata pá" - tatínek je v práci - JE věta).
Co se zvuků zvířat týče - kolik těch zvířat viděla ve skutečnosti? Ono namalovaná kráva (pokaždý jinak) nebo oznámení, že "kravička dělá bú" je poměrně abstraktní - dítě se naučí, že na ukázání určitého tvaru se říká "bů", ale spojitost s živým tvorem to fakt nemá.

Autismus - hledala bych věci typu jestli udrží oční kontakt a jestli interaguje. Jestli přijde se pomazlit, jestli vás třeba přivede k zajímavé hračce, jestli vás zapojuje a nechá se zapojovat do společných aktivit.

Jídlo - jíte společně? Určitě bych zavedla alespoň některá jídla společná - aby viděla, že i vy jíte. Televizi bych k tomu fakt nepouštěla. Najděte u jídla jinou zábavu. Obrázek na talířku, který se objeví, když se část jídla sní, nějaké hry a povídání, možnost jíst sama (tj. dávat jídla, která se dají uchopit do ruky - třeba jednotlivé těstoviny, nebo chleba nakrájený na "rybičky" atd., moje děti milovaly thajské kuře na špejli - grilované kousky na špejli, drželi si špejli a okusovaly. Jablka nakrájená na kousky atd.). Dále jí umožnit jíst průběžně malé kousky. Mít třeba u hraní misku s těmi jablky nebo něčím, co prostě není patlavé a co může jíst rychlostí jeden kousek za deset minut...

Ale rozhodně bych začala tím sluchem. Nemusí to být rovnou "hluchota" - může to být i to, že ona "nevnímá" - a je potřeba jí mírně upozornit (jít do jejího zorného pole, položit ruku na rameno atd.) - a/nebo nerozlišuje v hluku (např. když rachtáš u vaření, tak jí splývá to, co říkáš s rachotem vaření a nerozliší v tom tu řeč). Těch poruch sluchu je víc a nedá se to odbýt tím, že "se lekla, když bouchly dveře, tak to slyší dobře".

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.