| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Zaizo,
zamysli se nad tím, jestli náhodou nejsi "týraná žena". Dominantní a náročný manžel, a tvoje pocity, že nic neumíš, nikdo tě nemá rád, jsou poměrně silné indikace k tomu, že tě manžel týrá psychicky. Z toho dalšího vyplývá, že vlastně tyhle "splíny" máš po hádce s manželem. To mi přijde jako další indikace. V normálním vztahu hádka / diskuze atd. nekončí tím, že "manžel koupí drahý dárek jako omluvu", ale tím, že se ty strany domluví na nějakém řešení / kompromisu - to, co píšeš ty, mi zavání tím, že on koupí dárek a dál se jede postaru.
I tvoje pocity, že bys nejraději se vším sekla a někam utekla, mi přijdou jako že si začínáš uvědomovat, že žiješ pod tlakem a že bys potřebovala z tohoto prostředí vypadnout.

Tohle je, samozřejmě, jen můj dojem z toho úvodního příspěvku, pár řádek na internetu. Nicméně zkus najít nějakého psychologa / manželskou poradnu a probrat s nimi důkladně, co se u vás doma děje - abys měla nějakou zpětnou vazbu a reakci na to, jestli je to "běžné" nebo ne.

Deprese by imho vypadala jinak, to je člověk v zadeli dlouhodobě a dlouhodobě se z toho nemůže vyhrabat. Tyhle rychlé propady mi přijdou spíš, že jsou reakcí na nějakou okamžitou situaci - a tvoje rodina se naučila, jak "kopnout ho*no pod divan" (uplatit tě tím, že si uklidí pokojíček nebo koupí dárek nebo se omluví) a dál si jedou po svém. A ty máš pocit, že tím, že si jedou uklidili pokojíček, nebo jsi dostala dárek, tak že jim "musíš odpustit" a dál děláš šťastnou maminečku. I když jsi vlastně nedostala / nedosáhla toho, co jsi potřebovala vyřešit.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.