| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jezdím kolem třiceti tisíc ročně, jezdila jsem v Austrálii, Anglii (teda Británii, pže i Skotsko a Wales), USA.... a nejhorší řidiči jsou Číňani... ten typ, co na dálnici pojede padesát (čímž způsobí šílenou zácpu), co na silničkách v horách nikoho nepustí (v horách bývají takové krátké pruhy na straně, do kterých má auto vjet, když je pomalé) - takže po půlhodině courání pětadvacítkou ho lidi začnou předjíždět - nebezpečně, pže zatáčky, hory atd. Často jezdí stylem "bumper cars" - taková ta autíčka na pouti - že buď šlapou na plyn NEBO na brzdu - takže auto neustále zrychluje a zpomaluje a neustále se mu rozsvěcí brzdovky, takže člověk neví, na čem je, jestli se něco děje, nebo jestli jen "zase brzdí". A ano, jsou určitá "čínská" auta - tady typicky Corola - jako když jsem viděla na silnici zlatou Corolu, tak jsem se začínala modlit....

Z mojí zkušenosti - víc záleží na zalidnění oblasti a na tom, jak moc se dělají zácpy, než na značkách auta. Jezdit v LA je o nervy, ve stejné Kalifornii o pár (set) mil jinde vám najednou uhne naložený pomalý pickup málem do příkopu, aby vám udělal místo na nepřehledné okresce - a ještě vám zamává... Stejné to bylo v té Austrálii, Sydney / Melbourne vs. venkov.
Akorát teda s tou Británií nevím :-)) Ten zážitek, když jsem vjela někde v Yorkshiru mezi zídkami na takový ten úzký kamenný prohnutý mostek a z druhé strany byl náklaďák - myslela jsem, že náklaďák zastaví nebo přibrzdí (já byla už v půlce mostku, on pod ním) - a ne, jel dál. Připadala jsem si jako v Harry Potterovi - jak jezdí tím autobusem, který se zploští a projede mezi dopravou... protože dodnes nechápu, jak jsme se na ten mostek vešli - ten náklaďák se fakt musel nějak "vyfouknout" či co.... A nejzapeklitěší křitovatka je taky v Anglii... najděte si "magic roundabout" v Hemel Hempstead - je tam šest kruháčů spojených do jednoho velkého. Na obvodu všech těch šesti se jezdí po směru hodinových ručiček, uvnitř se jezdí proti směru - a dá se tak krásně odbočovat, kam člověk potřebuje - ale pochopit ten systém a naučit se v tom jezdit a reagovat - to je teda vyšší dívčí...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.