| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Vážný, ještě se mi nestalo, že bych s tebou v čemkoli souhlasila, ale zrovna tom pojetí bydlení máš do jisté míry pravdu. Na byty a domy určené k bydlení obyčejných běžných lidí nelze hledět na jakoukoliv komoditu. Jídlo, pití, oblečení a střecha nad hlavou jsou zásadní věci, které každý člověk potřebuje, aby mohl žít jako člověk. Že má někdo 1000 zlatých mercedesů a jiný jednu 20 let starou fabii, to je sice smutné, ale není to nic zásadního. Že má někdo stovky prázdnych bytů a lidé nemají kde bydlet, to je zločin. To je situace, která by se nějak řešit měla. nejsem politik, nejsem ekonom, ba ani stavař, takže konkrétní řešení mě osobně nenapadá, ale ráda bych volila takového politika, který tuto nepříjemnou situaci v oblasti bydlení nějakým způsobem vyřeší. Nejsem pro, aby se vyvlastňovaly byty rodinám, které se je koupily pro své děti do budoucna, nebo je dokonce zdědily, ale klidně bych vyvlastnila byty pochybným cizincům, kteří si přes ně perou špinavé peníze a skupují je ve velkém, byty jsou prázdné a nikdo v nich nebydlí. Já bych pohrozila i těm, co mají xy bytů, které pronajímají v rámci airbnb. Rozlišovala bych, když někdo v létě bydlí na chatě a svůj byt takto pronajímá, ale kdo má těch bytů mraky a pronajímá je pouze na kšeft, tak to pardon. Protože jsem holt levičák, tak jsem přesvědčená ze bytovou krizi prostě neviditelná ruka trhu nevyřeší, že ji musí vyřešit stát svými zákony, tak, aby neublížil slušným lidem, ale vyklepl čachráře a podvodníky. Aby prostě mladá rodina mohla na hypotéku koupit byt podle svého uvážení a mohla v něm příjemně bydlet. Aby byly nájemní byty, kde by slušný nájemník nebyl šikanován majitelem bytu, ale zároveň, pokud by přestal platit nájrmné nebo ničil zažízení v bytě, mu mohl majitel bytu bez dlouhého soudního jednání dát tříměsíční vypověď. Bydlení není jen obyčejný majetek, do jehož vlastnictví nikomu nic není, je to sociální veličina a má být řešena zákonem.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.