| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Vysvětlila jsem dětem, že jsou práce, které si má dělat pro sebe a po sobě každý sám - uklidit špinavé nádobí, oblečení, ustlat postel, uvařit si čaj apod.

A pak jsou práce, které jsou společné - prach,podlahy, umytí nádobí po společném jídle, praní, okna, dveře, auto, zahrada. A to si musí členové rodiny rozdělit.

Přidělila jsem dětem práce, které dělají trvale - nádobí, podlahy, prádlo, čištění auta. A pak jsou práce, které se dělají nárazově nebo nepravidelně a to dělají na požádání.

Na ty pravidelné už si zvykly, rozdělením jsem eliminovala řeči "proč já".

Ty občasné, tam jsou občas dohady. Osvědčilo se mi zadat rovnou dva úkoly a oni ať se rozdělí. Třeba "umyjete tahle 4 okna, rozdělte si je, jak chcete" nebo "jeden poseká trávu, druhý posbírá jabka a hrušky".

Pokud jde o očekávání - ohledně prací žádná moc nemají. Pokud jde o jídla, snažím se děti do přípravy zapojovat, ale moc se mi nedaří, protože já vařím po příchodu z práce, což je kolem 6. hodiny a to oni nebývají doma. Když byly menší, pomáhaly častěji,protože škola a kroužky končily dřív a v 6 večer už byly doma.

Vědí, že když by někdo přišel s tím, že chce častěji teplou večeři, vysvětlila bych, že to nestíhám, takže by mi musel pomoct. A ani jeednoho z nich bohužel vaření nebaví, takže se radší smíří s tím, co jim dám.

S kapesným jsou celkem spokojení (držím starou radu z internetu - na týden desetkrát tolik, v jaké jsou třídě, např. šesťák má 60kč na týden, je to jen na jejich útratu, neplatí si z toho nic povinného).

Spíš je problém v tom, že by chtěly slevit z mých očekávání - zejm. ohledně úklidu, školy a čučení do techniky.

Myslím, že srovnání s rodiči kamarádů vyznívá pro mě dost dobře. Jedni se rozvádějí a doma se hádají (my jsme rozvedení, ale bez hádek), další dítě penduluje mezi matkou a babičkou, protože každá z nich má vždycky po půl roce toho soužití dost, tak se dítě stěhuje k té druhé, další dítě žije s otcem a ten hrozně tlačí dítě do studia a dítě to nebaví (a osobně si myslím, že na to ani moc nemá), další dítě dostává kapesné, ale není přesně určeno na co, takže dítě jde s rodičem nakupovat, něco se koupí a následně rodič sdělí, že se to dítěti strhne z kapesného. Moje dítě mě nejdřív považovalo za děsnou matku, ale jak se začalo blíž seznamovat s těmito rodiči a zvyky v jiných rodinách, myslím, že tichou cestou dospělo k tomu, že mohlo dopadnout i hůř. ~b~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.