| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Podpis nemusí být čitelný, nevím, je to možné. Ale každopádně by podpis od téže osoby měl být stále stejný. Nemyslím nějaké postupné změny věkem, ale pokud se někdo nějak podepisuje, sice nečitelně, ale stále zhruba stejně -a najednou to je výrazně jiné nebo klikyhák, tak já nevím, jak by takový podpis obstál. Např. u velmi starých lidí, kde buď může jít o ztrátu schopností vlivem demence, nebo jen ztratí jemnou motoriku, tak to je problém.

Kdysi jsem podepisoval svoji babičku, která dokázala už jen ten klikyhák. Přijel domů policejní důstojník, sepsal s babičkou svědectví o dopravní nehodě, kde byla ona svědek v tramvaji. Pak chtěl podpis. Místo klikyháku jsem ji podepsal před ním já sám. Ještě říkal, že babička je svéprávná, tak to musí podepsat (fakticky svéprávná nebyla, právně ano). Chápu, že u advokáta nebo notáře by to takto nešlo, ani u soudu ne.

U starých lidí se mnohdy ponechává svéprávnost ze slušnosti. Někdy je problém, když pak podepíší něco šmejdům nebo někomu závěť. To se pak u soudu složitě dokazuje. U prezidenta republiky by neměla fungovat slušnost jak u těch starých lidí. Kde je zájem státu, tak jasně říci, jestli ten člověk je schopen funkce nebo ne.

Paní I. Zemanová chce ohledy na svého muže. Ať se vzdá funkce, neblokuje vznik vlády, fungování parlamentu atd. - a všichni budou respektovat jeho i její soukromí. Po jeho zdraví nám pak nic nebude. Jako exprezident bude mít prezidentský důchod, nárok na nadstandardní ošetření ve vojenské nemocnici i kdekoli jinde, ale nebude blokovat fungování státu.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.