| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Přesně. OP chtít nikdo nemůže. Takže logicky každej má u sebe papír (stažený certifikát v mobilu) na jméno někoho jiného...

Proto jsem radši, když se "nešikanuje" a lidi to můžou otevřeně přiznat...

Prostě - na přímou otázku - jak jste na tom? mohou odpovědět upřímně a ty se podle toho můžeš realisticky zařídit. Nejste očkovanej, aha, tak seďte támhle a já si nechám respirátor...

Naopak - jste dvakrát očkovanej a covid jste měl před měsícem? Aha, tak stejně seďte támhle, ale respirátory si můžeme sundat...

Když "donutíte" lidi lhát, tak se nemůžete spolehnout na nikoho. Pak holt musíte mít buď přístup - děj se vůle boží... nebo i když ukazuješ tečku, radši budu opatrná... Což je podle mě škoda.

Kdyby se lidi kvůli tomu vzájemně nenapadali a byli schopní to bez obav čestně přiznat, bylo by to snazší.

Prostě čestně říct - hele, dítě je doma ze školy, bo měli ve třídě případ covidu (1,2,5...), já jsem plně očkovaná, takže mě do karantény nestrčili, ale radši prosím Vás si ten respirátor necháme oba, protože co kdyby... No, není to nejlepší?

Jenže, oni někteří jsou kreténi. Viděla jsem v sámošce chlápka (někýho řemeslníka) bez respirátoru, kterýho se druhý ptal - jak to, že nejsi v práci? Hele, šéfovi nebylo dobře, je dneska na PCR a čeká na výsledky, tak máme volno... No prostě debil... Takže šéf, se kterým je asi v denním kontaktu, je možná pozitivní a on si ani ten debilní respirátor nemůže na veřejném prostoru nasadit, že...

Proti tomu kámoška, která ti řekne - však víš, že nejsem očkovaná (asi to víš, když je to kámoška), chceš si jít se mnou někam posedět? To je fajn - on totiž není rozdíl, jestli s ní posedíš u sebe v obýváku (na což tečku nepotřebuješ a "jen" riskuješ vlastní zdraví) nebo v hospodě (kam si teda ona musí sehnat cizí tečku - což už opravdu má podle mě 99% neočkovanejch). Ty pokutu neriskuješ. Zdraví riskuješ v obou případech stejné.

A vlastně riskuješ úplně stejně, jako když posíláš dítě do školy. Když to na tebe neprskne neočkovaná kámoška, tak to dotáhne dítě ze školy, nebo to čapneš v práci...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.