| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ropucho,

tenkrát jsem to myslela vážně v tom smyslu, že mne to zajímalo ze dvou hledisek.

To první byl "hlad" po informacích. Protože mne zajímala historie, měla jsem potřebu informací o víře a náboženství a církvích, protože to je prostě nedílná součást historie a komunisti se to snažili co nejvíce oklešťovat. A když se mi naskytla tahle možnost, byla jsem, nevím, jak to přesně vyjádřit, otevřená a zvědavá, zda mne to osloví i vnitřně. Ale k tomu nedošlo, protože to, co jsem slyšela, ve mne vzbuzovalo víc a víc otázek a některé odpovědi mi nedávaly smysl. Byla jsem tenkrát asi hodně pragmatická a čekala jsem, že na svoje otázky dostanu odpovědi a všechno to do sebe bude zapadat jako puzzle a jak dosadím ten poslední díl, tak to ve mně nějak docvakne a přijde ten "okamžik prozření/poznání".

I když jsem do té církve přestala docházet, zajímala jsem se dál, poslouchala a četla jsem různé názory. ale ke složení té skládačky nedošlo. Současně jsem totiž pochopila, že to takhle u mne nefunguje, že na některé otázky nedostanu odpovědi, jaké chci slyšet. A že to není o vědění, ale spíš o citech - chtění a potřebě a tak. A já jsem u sebe tu potřebu necítila.

Ani v současné době tu potřebu nemám. Jsem taková nějaká celkově unavená, vyšťavená. A nejsem schopná vnímat a vstřebávat nové věci, otvírat se jim. Nevyjasněnost vzniku světa a života mi nevadí a v současné době doufám, že posmrtný život žádný není, že si pak konečně odpočinu.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.