| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Buřte,
a jak staré děti to jsou? Máš možnost podívat se do nějaké hodiny ještě teď, než začneš? Ono je to dobrá orientace, i kdyby to byl úplně jiný předmět, tak vidět, na co ty děti reagují a na co ne... plus počítej s tím, že každá ta třída může být jiná... já jsem měla jednu třídu, kde jsem učila formou diskuze, když se mi podařilo děti vyhecovat, tak sami vymýšleli, jak to teda je a proč to tak je - bylo to náročný, ale super. Paralelka byly samé leklé ryby, čekali, až jim to předžvejkám a odpřednáším... ale zase byli "hodní", žádné vzrůšo...
Co mi přišlo důležité - mít zasedací pořádek a znát každého v podstatě od začátku jménem - kromě toho, že je to pro děti příjemnější, tak je to i určitý signál toho, že se orientuju a že vím, co dělám.
Zkus promluvit s učiteli z té školy - zjisti věci jako jestli mají nějaký klasifikační řád, jak třeba známkují písemky (za kolik procent je jaká známka), jestli je někde stanovené zda musíš mít ústní zkoušení (za mě bylo - dvě ústní přezkoušení za pololetí), jestli musíš mít čtvrtletní písemky a tak - a trochu si promysli věci jak moc budeš zkoušet, jak často budeš psát písemky, jestli budeš dávat a klasifikovat domácí úkoly... Hlavně si promysli, abys to stíhala - desetiminutovky se dají opravit za chvilku, zvlášť když jsou zadané tak, že jsou na ně krátké odpovědi - to přelítneš hned.

Podívej se na systém příprav - já jsem měla "sešit", v kterém jsem měla na každou tu hodinu udělaný zápis - to, co jsem chtěla, aby nakonec skončilo ve studentských sešitech - a to jsem brala jako svou osnovu, a nějak jsem to "okecala" - viz. každá třída je jiná a s každou jsme se k tomu dostali jinou cestou - ale ve výsledku v té hodině byla v paralelkách probraná stejná látka a skončili se stejným zápisem.

Věci jako samostatné práce, výpočty atd. si děti psaly z druhé strany sešitu - aby zepředu měli jen to, co se mají naučit, a zezadu byly věci různě přeškrtané, opravované atd.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.