| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Houbaření miluju od dětství, kdy jsem s babičkou sedla na kolo a vyrazily jsme k lesu. Mám silně vyvinuté sběračské a lovecké pudy, hledat a sbírat houby mě strašně baví. Miluju les a ráda se na houby dívám. Chodím si prohlédnout a prozkoumat i nejedlé houby, doma mám dost knih o houbách, chodil nám i mykologický časopis, můj muž byl v klubu. S věkem jsem se postupně naučila znát různé druhy - takže sbíráme všechny hřiby (smrkový, hnědý, žlutomasý, sametový, plstnatý), klouzky, slizáka, lišky, muchomůrku růžovku, holubinky mandlovou, fialovou, zelenou, kolčaví, bedly, kotrče, ryzce smrkové, borové a syrovinku... Hub sbíráme jen tolik, kolik sníme a zpracujeme. Houby jen sušíme, nemrazíme ani nenakládáme. Dělám z nich smaženici, guláš, "dršťkovou", kulajdu, s těstovinami, smetanové omáčky, řízky a milujeme je jen tak na pánvičce. Taková opečená holubinka chutná jako pražené mandličky, syrovinka, masáci...delikatesa. Řízek z masáka je výborný, masáci mají právě hodně výraznou chuť. Nejsem líná si udělat houbové řízky jen pro sebe.
Houby sbíráme s citem, domluvíme se na co jdeme a k čemu a kolik jich chceme. Občas sbíráme i pro někoho, kdo už na houby nemůže. Houby mám moc ráda, ráda je jím, líbí se mi a ráda jsem tam, kde jsou ony.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.