| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jak v čem. I v kabelce (a v batohu samozřejmě) mám multikleště, nůž, náplasti, dezinfekci, obinadlo, šátek z teplákoviny, papírový kapesníky, lžičkovidličku, powerbanku, elektrikářskou izolepu, pidibaterku, kus provázku a zavírací špendlíky, čtvrtlitrovku s vodou a dvě muslityčinky, náhradní brýle, propisku, tužku, jelení lůj, pididiář, prášky na alergii, teď teda i jeden funglový respirátor - šitíčko ne. Ano, nosím kabelky typu "šanon a půlka chleba" a vedu dětské volnočasovky (takže tam toho mívám mnohem víc, ale tohle je k tématu:-). Když letím, musím zavčasu vytáhnout kleště a nůž a buď je někomu vnutit do podpalubí, nebo je nechat doma a přidávám základní lékárničku (kdysi jsme si vyrobili pros**nej víkend v Amsterodomamu z jejich verze brufenu).
Jinak potřebuju pokud možno vědět, kde budu spát první noc, pokud jedu na pobyt a jestli jedu na hory, k moři v létě nebo na konferenci. Zbytek řeším ve velmi hrubých obrysech.

Před měsícem jsme byli se strašně fajn kamarády na dovolené (doufám, že kamarády zůstáváme) ale fakt nedopadla. Jednak jsme postupně onemocněli (za to nikdo nemohl), ale jejich zoufalství, že v jednu hodinu nevíme, kde budeme večer spát (měli jsme cíl, kterého jsme věděli, že ten den nedosáhneme, ale netušili jsme, jak rychle pojedeme, jestli se ještě někde v Německu nestavíme, koukla jsem, že kdyby bylo nejhůř, do deseti do večera máme po cestě 3 volné hotely nějaké sítě a v půl osmé, když jsme se shodli, že pro dnešek stačilo, jsem objednala hotel, kam jsme v osm dojeli - kdyby to neklaplo, za půlhodinu byl jeden z těch "na jisto"). Naopak naše roztrpčení, že obíháme v přesně určeném pořadí 3 kostely ve městě - i když úžasné - a až pak je eventuelně "rozchod" a předtím v autě posloucháme místo dovolenkové oddychovky informace o zajímavostech, které nás čekají. My se ve městech většinou fakt jen couráme, možná směrem k něčemu, co chceme vidět a já nemám ráda poslech mluveného slova. Oni vědí neskutečné množství informací, určitě toho vytěží z dovolené víc a jejich itineráře jsou replikovatelné. Ale já s tímto typem lidí očividně mohu jedině na hodně hromadnou dovolenou, kdy ti kdo vědí, řeknou "My jedeme ráno na kola, 60 km" další "My jedeme do muzea paličkování" a já se buď někam přidám, nebo si dám svůj vlastní program a všichni se spokojeně potkáme nebo nepotkáme večer u kytary:-)). Což je i vysvětlením, proč jsme s těmito kamarády jeli - takové dovolené máme za sebou už dvě a nepočítaně víkendovek stejného ražení, tam jsme koexistovali úplně na pohodu.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.