| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Nello, identitu si člověk založí jednou pro vždy právě proto, aby si ušetřil cestu na úřad a sám si řešil situace, kdy se musí na úřad s nějakou žádostí. Když bydlí někdo v sousedství úřadu nebo je počítačově méně gramotný (bojí se, že něco zkazí), tak je ten úřad jistější volba.

Pomocí e-identity si můžeš například zkontrolovat svoje údaje na sociálce (zjistila jsem, že zaměstnavatel zapomněl jeden rok odevzdat ELDP, neměla jsem započteno v důchodovém pojištění), můžeš mít přístup ke své zdravotní pojišťovně, k registru bodování řidičů, rejstříku trestů (někdy potřebuješ doložit výpis), je to výhodné pro OSVČ daňová podání.
Uznávám, že když nic z toho nepotřebuješ, nepotřebuješ ani e-identitu. Ale služby identitou podporované se mají v budoucnu rozšiřovat.

Lidé odjakživa špatně přijímali novinky, remcali proti každé změně. Zavedení datovek se mi ze začátku taky nezdálo, ale když vidím, jak to ulehčuje podání na finanční úřad a komunikaci se státní správou, hygienou atd. (různé žádosti o povolení čehosi), mám na mysli pracovně, tak zlatá datovka.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.