| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mia,
V naší rodině jsme přišli o kde co. Komunisti ukradli me rodině kde co včetně hospodářství na obou stranách.
Nikde jsem v životě nebyla v zahraničí. Nežádoucí živel, ty posudky se prostě psali i za nás. Kdyby nepřišel 1989. Za hranice by nás nepustili a sedím na zadku jako moji rodiče celý život..
Studovat jsem mohla jen průmyslovku, stejně jako moji rodiče. Nic jiného. Ještě jaký nám dělají milosti že mě pustí na školu.

Manžel to měl podobné emigrace tety do Kanady a strýc od jinud ve Švýcarsku. Jeho táta se dal fo KSČ,aby měli alespoň trochu normální život. A syn mohl do školy.
Manželovi zastřelili zpřátelená vojska tetu v září 1968.
Sem tam někdo zavřený.

Co si budeme povídat. Ta doba byla taková. Pokud chtěl mít člověk klid. Nesměl moc vybočovat. A každý dělal co uměl.

A vyčítat někomu, že žil jak zil k čemu ho vedli rodiče. Každý dítě svým rodičům věří. To mi přijde úplně šílené.

PP co vím vylezl z KSČ okamžitě. A podle mě potom pracoval a dělal co ho baví. No a co že to byl voják. Někdo to dělat musí. A nejlepší pracovníci jsou ty pro mě které je práce koníček.

A AB. Byl zrovna někde v zahraničí v 1989. A pracoval v zahraničním obchodu. Co vím já, musel být set sakra kovaný v KSČ. Tu umístěnku po práci co se dávali. By mu tam nedali, kdyby nebyl prověřen do desátého kolena.
Navíc v poměrně mladém věku. To mi přijde nejdivnějších věcí , které vím.

Moji rodiče na tyhle umístěnky po škole nevzpomínali nikdy dobře. Schválně se rodičů poptej na umístěnku po škole. Jak se dávali. Kde člověk skončil aniž by chtěl.

Volili jsme dva dny reprezentační osobnost. Která má velmi omezené pravomoci podle ústavy.
Takže jsem se oprostila od blbosti typu: komunisty nesnáším.
Prostě to je úplně jedno. V tuhle chvíli potřebujeme nového " kladeče věnců. Pohybuje se. Není úplně nad hrobem. Sice to splnili oba, ale jen jeden mi splnil požadavek na věk. A to, že mu bude do 70 po celou dobu.
Manželka je tam jako doplněk. A co kdy dělala je mi přiznám se úplně jedno. Na to aby rozdávala úsměvy je fajn.

Bohužel AB má smůlu, že někteří lidé ve mě vzbuzují odpor aniž by promluvili. Mam z nich blbý pocit, je mi z nich až zle. ( A to jsem říkala, musím se podívat co mi na něm tak vadí)Naposledy jsem takový divný silný pocit měla v 1999 . Manžel mi nevěřil a dojeli jsme na to.
Takový ty pocity, od tebe radši dal. S Tebou se moc bavit nebudu mívám často. Ale z některých lidí prostě něco září a né vždy je to fajn.
Já moc do kina nechodím ale vždy když ho vidím. Tak mi připomíná postavu co jsem viděla v Hobitech a tu Gluma ( jestli se píše jinak se omlouvám). Vidím tu scénu: " rybiška slaďoušká"
Nebo mi připomíná tu opičku co krade jídlo v cizině. Z auta.

A já jsem ráda, že dá ten člověk co vyhrál souvislou a srozumitelnou větu dohromady.

Kdyby vyhrál AB musel by snad nejdříve do kurzu na mluvení. Kdo by se s ním chtěl bavit, když matlá a vypadávání slov, to je prostě šílený.Souvislosti, nejspíš v důsledku toho , že má malou slovní zásobu. V jednom okamžiku mi přišlo že jestli na něj nezaútočil třeba už Alzheimer, nebo jiná demence, jako by nerozuměl tomu co mu říkají. V 70. Klidně. Znám i 64 léty co jsou v ústavu. A za to nemůže, to nikdo neví co bude.

A nebo špatně slyší. V debatách jsem měla buď tento pocit, nebo, že nerozumí česky. Což je divný. A jinak než český jsem ho mluvit neslyšela. Prostě jsem přemýšlela jestli třeba Francouzky neumí a nerozumí lip. Nebo angličtina , že je mu bližší.

Na pět let bude snad trochu klidu.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.