| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Je to celé nakřivo. Teď jsem narazila na FB na další článek k tématu, kde se paní radovala, že kdosi z DP s jednáním řidiče nesouhlasil. Paní psala cosi ve smyslu, že to nebude na libovůli řidiče, že se změní systém. Jenže já se obávám, že v tom případě se pojede striktně podle techničáku autobusu a řidič nebude moct udělovat výjimku (možná některé autobusy místo pro 2 kočárky mají z principu, ale bude jich málo). Protože těžko může podnik řidiči nařídit, aby bral dva kočárky, aniž by to autobus opravdu bezpečně umožňoval. A výměna vozového parku je na dlouhé lokte, změna přepravního řádu bude hned.

Ještě z jiného soudku - koukala jsem na nějaká videa DP Brno, jak vystupovat / nastupovat s kočárkem. Nejdřív mávnout (nějaký řidič si v diskusi stěžoval, že rodiče nedávají znamení, že budou nastupovat) - imho na plné zastávce marnost, ale na volné rozhodně dobré. Pak nastupovat - vjíždět s kočárkem fakticky normálně jako po chodníku. Před výstupem signál řidiči (jakýsi řidič psal, že mu předchozí den signalizovali výstup 3 lidi s kočárkem ze 14, které vezl). Pak vystupovat couváním, matka-madlo kočárku-boudička, aby se kola nesekla v mezeře mezi busem a chodníkem.

Uvědomila jsem si, jak se situace posunula, dnes jezdí fakt hodně nízkopodlažních spojů; za mě byl systém nástupu a výstupu úplně jiný, většinou nutná dopomoc a kočárek tak, aby se z příkrých schodů příliš nenaklápěl a dítě nevypadlo, tudíž pro bezpečí dítěte boudičkou "níž" při nástupu i výstupu. Nějaký řidič psal, že to lidi dělají často špatně, možná bych ale jako babička taky měla tendenci hlavně vystoupit taky tak, jak se to dělalo za dob krále Klacka a autobusů s vysokými schody ~:-D Aspoň poprvé.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.