| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Omlouvám se, nestíhám reagovat na všechno.

Nikde jsem nepsala, že se nás to netýká. Zároveň si myslím, že názor "mír bude, až bude Rusko chtít a stáhne se" neodráží realitu. Ať se nám to líbí nebo ne, tenhle velkopansky chovající se stát se dobrovolně nikdy nestáhne. A od začátku zastávám názor, že válku s jadernou velmocí nelze vyhrát.

Opravdu nejsem generál ani odborník na geopolitiku, (dezolát, magor, konspirátor, stoupenkyně Hamplové ... to si klidně poslužte, jak libo~;), nicméně mám obavy, že se ve světě nějak vytratily skutečný osobnosti typu Kohla nebo Reagana apod., kteří to povědomí měli a hlavně uměli diplomacii. Dneska mi připadá, že každej má plnou pusu "hurá akce", aniž by domyslel následků~d~ Je jednoduchý říct "s bláznem a vrahem se nejedná" - no jo, ale co pak teda dál? No dál to, co se děje teď.

Trump byl sice kapánek neřízená střela, ale když Kim strašil s raketama, tak za ním zaletěl, nevím, co mu tam nasliboval, napovídal nebo co já vím provedl, ale Kim toho zase nechal. A teďka co, už straší zase, protože Biden na tohle nemá.

Já jsem dneska předně máma a napadá mě taková situace: chci poslat jakkoliv bojechtivého či váhajícího synka, co v životě neviděl zbraň, na Rusáka, protože Rusákovi ani metr a musí padnout i kdyby měl synek padnout a vrátit se mi v pytli - nebo si ho nechám doma, páč jsme tady přežili kdeco, tak přežijem i Rusáky...a na druhý straně je úplně stejná máma ve stejný situaci, akorát s tím cílem, že synek se jistě rád a dobrovolně postará o rozšíření matičky Rusi dál na západ. Kolikrát jsem přemýšlela, jak bych se k tomu stavěla za války, čemu bych dala přednost a já bych dala přednost tomu, aby moji chlapi zůstali doma. Koneckonců jako spousta chlapů z obou válčících táborů dneska, co jsou rozesetí různě po světě a válčit nejdou ani omylem. Ukrajinská uklízečka dneska pláče, že má synka někde padlýho ani neví kde a zda ho vůbec dostane domů aspoň pohřbít, ale než se to stalo, tak zastávala názor, že bojovat až do mrtě~d~

No a druhá věc, 2. sv. válka. Poláci se rozhodli bránit, tak měli Varšavu na kaši a za chvíli obsazený celý Polsko. Češi se taky chtěli bránit, ale "srabík Beneš" jim to zatrh, což mu mnozí vyčítali. Já nevím, já myslím, že Praha by byla na kaši taky, k tomu by zařvalo x lidí navíc a co~d~ Samozřejmě by nás obsadili taky. Mě by zkrátka ty mrtví lidi a rozflákaný Hradčany nestáli za to, abych si řekla, že "jsme to aspoň zkusili a zadarmo to nedostali". Nicméně respektuju, že zase jiní to maj jinak a klidně by to takhle udělali.

Je určitě potřeba se bránit, ale zároveň je potřeba reálně naznat, jaký mám šance. A být si vědom toho, jakou cenu zaplatím.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.