| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Kroniko, já nemívám potřebu reagovat na všechno, co někdo na Rodině napíše, navíc nerada píšu z mobilu a dnes jinou možnost nemám, ale teď mě tvoje příspěvky neskutečně vytočily. Opravdu by mě zajímalo, kde žiješ - v tak chudé oblasti, že tam mají Češi problém se uživit, nebo v tak bohaté, že za míň než tři stovky za hodinu tam nikdo nedělá? Schválně jsem to teď spočítala,od loňského jara jsem byla a jsem v celkem intenzivním kontaktu s šestnácti lidmi, kteří utekli kvůli válce z Ukrajiny. Z těch 16 je jeden muž, zbytek ženy a děti. Slečna, která u nás bydlí, myje v restauraci nádobí za stovku na hodinu. Když jsem jiné paní nabídla krátkodobý přivýdělek za 150/hod., byla nadšená. Novinářka, VŠ,je ráda za práci ve fabrice na tři směny. Účetní uklízí v místní nemocnici. Ano, i ona byla pár týdnů přes Vánoce se syny na Ukrajině, už nezvládala, jak se jim stýská po tátovi. Silvestrovskou noc tam strávili v krytu kvůli intenzivnímu ostřelování. Další mladá žena jela na pár týdnů za rodiči do oblasti, kde sice rakety padají málokdy, ale i tak tam jde elektřina jen dvě hodiny denně, práci by tam teď nesehnala. Před návratem do ČR se ještě stihla rozloučit s otcem, kterého povolali do armády... Takhle bych mohla pokračovat ještě dlouho. Ono ti asi připadá, že výdaje na uprchlíky jsou položka, kvůli které nezbývá na Čechy, ale ono to ve skutečnosti v procentech tak velká položka není, přesně si to teď nepamatuju, ale můžeš si to dohledat.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.