| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Stáňo ale já nejsem tryskomyš, možná jsem bývala, po covidu už fakt ne. Zčásti to nejde a zčásti zpomaluju vědomě. Resp. jsem možná tryskomyš ale jen u toho, co mne baví a co považuju za důležité. Já nemám malé děti - teda doma žádné děti, krom nejmladšího syna tu a tam na víkend. Strašně moc jsem pracovala na projektu svýho života, ten mi v nějakém okamžiku vzali dřív, než jsem na to byla připravená, pak jsem pár let jela setrvačností abych se nesesypala. Dneska s manželem pracujeme oba dohromady cca 0,75 ze dvou úvazků před covidem (v našem provedení, neřeším ofiko úvazky) plus neziskovku předávám dceři. Když mám o víkendu víc aktivit, ráno v pondělí (pokud se nic nesesype ve školce) jedu do kanclu na devět, tj. vstávám v půl devátý a ve dvě to zabalím a klidně se jdu vyvalit s knížkou na gauč nebo čučím do blba. Závidím Julliet potřebu udržet dům v pořádku. Já bych to moc potřebovala, v binci si neodpočinu ale potřeba vypnout je větší, takže prostě klidně jdu spát v devět nebo zevlím u PC - a fakt to tu dnes nevypadá na to, že díky víkendovce, která tu zítra vypuká by už tu mělo být naklizeno. V neděli ráno odjedou děti z víkendovky a na oběd se tu sejdem všichni i s vnoučaty - 15 lidí. Kuřata s nádivkou do trouby, mazanec a králíky na zahradě pro děti snad dám, umeju spodní sociálky a vyluxuju. Pondělí budu pracovat pokud budu schopná, nebo vyrazíme ven či na zahradu nebo budu spát. Snažím se dělat co mne baví - jsem co nejvíc s vnoučaty a manželem, cestuju, chodím za kulturou, věnuju se dětem v neziskovce a trochu kafrám do vzdělávání. Mezitím se snažím, abychom tady neshnili ve špíně, ráda vařím a sice to svádím na svého muže, ale ani já se nechci vzdát velkého pohodlného domu a zahrady dokud to nebude nutné. Strašně moc cítím, že je opravdu nutné si užít každý okamžik a je mi líto každého, který jen přežiju. Přežitím myslím třeba setkání s lidmi, kteří mne jen vysávají nebo zbytečné papírování, nikoliv ležení v trávě a pozorování mraků na obloze - to je důležité. Režim člověka s dětmi a osmi nebo více hodinovou pracovní dobou a dvou dospělých s volným povoláním (dobře, jeden z mých klientů je aktuálně i mým zaměstnavatelem a mám nějaké "ordinační hodiny", mám nějaké deadliny v měsíci, ale na 7-16.30 pět dnů v týdnu třeba ještě s dojížděním, už bych se pokud by nešlo o život uvrtat nenechala) je něco zcela nesouměřitelného.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.