| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Těžké téma ~;)
Jsem z generace děti které rodiče neváhali nechat u prarodičů celé prázdniny, mnohdy bez jediné návštěvy. Jsem vesnické dítě, na tábory se nejezdil z finančních důvodů, auto nebylo. Na druhou stranu uznávám že naše babičky to měly snadné, celé dny jsme litaly venku, našly si nové kamarády, i k vodě jsme chodily bez dozoru, takže hlídat znamenalo jídlo, vyprat a občas nás chytit, abychom s něčím pomohly. Dnešní babičky mají jiná vnoučata.
Já jsem tohle nikdy neměla. Ačkoli je tchán v důchodu už od 50 let. Tchanovci jsou rozvedený. Každé hlídání jsem musela vyprosit a vysvětlit a naopak jsem absolvovala rady a příkazy kdy smím a nesmím dat dítě do školky a tak. Ale s mužem jsme přizpůsobili práci dětem. Ovšem neříkám že nebyly krize, moje největší byl odchod do práce po dvou kolech noční pohotovosti. Párkrát se taky dělo něco s mužem a to je pak těžký když má člověk 2 malý děti a chlapa v nemocnici a 2 prarodiče kteří nechtějí pomoci a hroutí se.
Teď když jsou holky větší, hlídání moc nepotřebuji ale moc bych někdy ocenila výpomoc třeba odvezeni na kroužek nebo vyzvednout někde. Ale ani jeden neřídí tak mám smůlu a lepim to kamarádkami vzájemně.
Moje máma ta je úplně bez babickovskych hormonů. Měla nás 4 a tudíž dlouho a nemá vůbec k dětem vztah. Vnímá je jako jakoukoliv jinou návštěvu. Mladší dceru viděla poprvé až v 7 letech ~d~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.