| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Nemám tedy zkušenosti s hubnutím dětí, máme teoreticky opačný problém (dcera dostala nařízeno přibrat a máme se za půl roku dostavit na převážení), ale dejme tomu, pokud jde o mně:
ad 1) myslím, že pro většinu lidí (včetně mě) působí teplé jídlo tak, že jako se člověk nají víc. Že stejné množství kalofirií v teplém jídle víc uspokojí :-)

ad 2) naše děti večeří podle toho, kdy přijdou domů (a kdy taky dorazím já). Pokud jsme všichni doma, tak bývá večeře průměrně v 7, ale v některé dny se vracejí z tréninku až po osmé, takže jedí potom. Ale tedy ony jedí ještě po večeři klidně ještě několikrát, když na to přijde, hlavně tedy syn - klidně i v deset večer - už jsem ho i upozorňovala, že zřejmě přestal růst, tak jestli se nechce trochu krotit (a dojídat se kdyžtak radějí mrkví než rohlíkem nebo tatrankou)

ad 3) tuky neřeším, ale taky nehubneme. Mléčné výrobky, maso a tak, používám cca průměrně tučné, na oleji připravuju jídlo hodně často, nedávám ho moc, ale v podstatě každém jídle stejně nějaký tuk je...

ad 4) tip na svačinu bez lžičky jsou třeba jogurtové n. podobné kysané mléčné nápoje, ideálně přírodní, bez cukru. Nebo třeba banán je asi pořád míň kalorií než 2 slepené krajíce chleba ... Případně nahradit jednu velkou svačinu krabičkou ovoce a zeleniny s tím, že si dítě vezme každou přestávku něco?

ad 5) stejně velký "kus" domácího moučníku může být určitě lepší než kupovaný už jenom tím, že tam dáš míň cukru (a třeba víc ovoce, kakaa nebo skořice, tvarohu nebo jiné "příchuti"). Kupované sušenky jsou zrovna pro mně prototyp naprosto "zbytečných kalorií" pokud člověk chce hubnout. U nás se sušenky kupují pro účely rychlého dodání energie při sportu nebo turistice a nebo teda přímočaře jako "mlsání"

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.