| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Bouřko,

Školy možná spády mají, ale všechny obce nemají spádovou školu.Třeba ta naše. Plus celou tuhle debatu spustilo to, že v Praze není místo na středních, zejména gymplech, protože se jim tam derou středočeši. Takže ono jde i o střední školství.

nesouhlasím. TAHLE diskuze, tady na Rodině, je k článku, kde se řeší případná spádovost pro mateřiny a základky. o středních školách v článku v tomto směru nic nebylo. a tu diskuzi o spádovosti pro děti děti ze základky (a mateřiny) taky nespustily letošní neúspěšní uchazeči o střední, ale běží tu už několik let (ehm, u mateřin už minimálně před 20 lety, ale tam se nedostatek míst tak nějak průběžně zvládá - např. legislativní podpora firemních školek či soukromých skupin... nebo i zákaz dělat pořadníky pro děti roky dopředu, jako to některé školky měly, když mi nastupovala nejstarší, jak jsem tehdy s hrůzou zjistila). místa pro mimospádové děti (a ano, stejně i nedostatek míst na středních) se řešily i loni a předloni... a spády na základkách i dříve, kdy se třeba na té naší kvůli tomu snižovala kvalita výuky, jak se škola a provozovatel pokoušeli vyhovět většímu a většímu počtu zájemců, už když do ní nastupoval můj nejmladší, který je teď už na střední.

ta debata o spádech pro základky bych řekla, že je vyústěním toho, že Praha 6 letos u zápisů požadovala čestné prohlášení rodičů, že ve spádu nejenom mají trvalé bydliště, ale taky tam i žijí. tamní starosta veřejně prohlašoval, že je připraven se kvůli tomu případně soudit i se státem, bude-li to potřeba, protože kritérium pouze trvalého bydliště je nevyhovující. a co jsem tak postřehla, ostatní starostové sice tak razantní nebyli, nicméně i oni požadovali nějaké řešení od státu či jednání s ministrem. to vše se řešilo ještě před přijímačkami na střední. mmch u těch bych Středočechy v Praze vůbec neřešila. na střední se tu dostali jenom ti, co byli lepší než Pražáci. to mi přijde docela spravedlivé. střední školy nejsou povinné a mohou si uchazeče vybírat dle svých potřeb.

Školy možná spády mají, ale všechny obce nemají spádovou školu.
což je ovšem chyba těch obcí a není spravedlivé chtít po ostatních obcích, aby hasily problémy za ty obce, které se na své povinnosti vybodly.

Komplikace ti vznikají všude, kde se nepotkává tvoje pracovní doba (+ dojezd) s pracovní dobou instituce. U nás MŠ a družiny do 15.30. Plus spádovost ještě neznamená automaticky blízkost nebo existenci dopravního spojení (natož ještě v kombinaci s dopravou do zaměstnání).
ano, to chápu. a právě to je jeden z důvodů, proč žiju v Praze. nemusím tyhle a podobné radosti menších měst/vesnic řešit. na druhou stranu děti vychovávám v 1+1 u magistrály. vždycky je to něco za něco ~d~ nicméně základní škola je pro děti povinná a přijde mi správné, pokud je prvořadě pro děti z okolí.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.