| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Babi, ano, přesně tak.
Děti jsou "normální lidi" a přestože biorytmus se u všech s věkem trochu mění, potřeba spánku a odpočinku je individuální.
Já jsem přesně to dítě, které popisuješ, že se probudí, zůstane ležet a potřebuje čas k tomu, aby se v klidu probralo. Mám to tak, kam mi paměť sahá, pamatuji z dětství dlouhé blažené chvíle snění ve dnech, kdy jsem nikam ráno nemusela.
A stejně tak pamatuji nepohodu dnů, kdy mě ráno násilím budili a tlačili k aktivitě.
Po celou školní docházku jsem s ranními nástupy bojovala, důtky jsem dostávala, rodiče mi nadávali, posílali mě spát "se slepicemi", ale k žádné "nápravě" nedošlo. Prostě mám takovéhle nastavení.
Měla jsem ráda letní tábory s budíčkem v 7:30, kdy jsme vyběhli na louku, měli čas na rozcvičku a hygienu, v osm jsme se v klidu nasnídali a teprve někdy kolem deváté začínaly řízené aktivity. To byl přirozený, pohodový režim, který školní docházka na osmou nebo dokonce na sedmou neumožňuje.
Moje děti to měly úplně stejně, školní docházku přetrpěly, na SŠ už se prvním hodinám poněkud vyhýbaly, na VŠ se jim vyhýbají intenzivně.


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.