| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Se soustředěním problém nemám, spíš naopak, soustředím se tak, že přestanu vnímat okolí, což je od doby, co mám děti, komplikované, i když samozřejmě jak rostou, tak už moje nepozornost není takový problém, jako když byly batolata :)

Ale prakticky jsem přestala číst beletrii, dávám přednost populárně-vědeckým knížkám, nebo když už román, tak třeba fantasy nebo scifi, bez hlubší psychologie postav. Beletrie mi totiž příliš odčerpává kapacitu na lidi. Když spoluprožívám imaginární příběh v knížce, hlavně nějaký náročný, tak si tím dočasně tak jako "vyplýtvám" vnímavost a soucítění na fiktivní postavy, a mám pak problém vzápětí toho v sobě najít dost pro reálný lidi kolem sebe. Pár hodin po dočtení náročnější knížky jsem v tomhle směru taková vycucnutá, prázdná... a když zrovna v té chvíli přijde třeba dítě nebo muž s nějakým svým trápením, nebo mi zavolá někdo z přátel, zvlášť těch s těžkými osobními problémy, a prosí mě o pomoc... tak mám pocit, že v sobě hrabu do prázdna. Tak to moc neriskuju, protože někdy jde v těch situacích i o dost, můj život a život lidí kolem mě má nějak dost svých vlastních dramat. Snažím se proto udržovat pořád takovou nějakou přiměřenou hladinu svých psychických kapacit pro sebe i okolí a "nevylejvat to do kanálu" beletrie :)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.