| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mariko,
já úplně nevím, jestli překrucuješ úmyslně nebo fakt nechápeš.
Ono jde totiž o kontext, ve kterém výraz "Woman is an adult human female" použiješ. A říct to v kontextu veřejné debaty o transgender problematice je jednoznačně politické šlápnutí do hovna. Protože v tomto daném kontextu to neodráží podstatu problému.
Když se mne ale zeptá moje zcela běžný tříletý dítě, jaký je rozdíl mezi holčičkami a chlapečky, tak tam je "kluci mají pindíček a holky mají pipinku" zcela dostačující odpověď pro tuto příležitost.
A když přijde školák s tím, že z maminky Pepíčka Vomáčky je tatínek a jak je to možné, zase odpověď bude odpovídat kontextu a můžem se bavit o tom, že existují různé varianty (někdo se narodil s modrýma očima, někdo s hnědýma, někdo má to štěstí, že se narodil do správného těla, někdo ne), některé většinové a jiné menšinové, a není to principielně špatně a že máme to štěstí, že žijeme v době a zemi, kdy se lidem, kteří tím v minulosti jen trpěli, dá pomoct. A že je to docela složitá věc.

To, že většina žen se narodila jako ženy a mají vagínu, a že některé ženy se narodily jako muži, ale jako muži necítily, a jejich těla jsou třeba v různých stadiích přechodu, jsou skutečnosti, které mohou zcela plnohodnotně existovat v našem světě vedle sebe, my se s tím můžem nějak učit žít i mluvit a oprošťovat se od snahy pořád to rvát do dvou kategorií černá-bílá/vagína-penis a nic mezi.
Dokonce je v pořádku nemít jednoznačnou odpověď na vše, protože, upřímně, Tobě a mně je do toho, jak se někdo jiný cítí ve svém těle a co potřebuje udělat, aby mu jeho život dával smysl, kulový.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.