| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mamka měla druhého mažílka k pohledání. U svatby jí podvedl, tvrdil jí celou dobu, že je asi o 3 roky mladší.

Neřekl jí, že byl STBák, ne agent, ale důstojník. Máma a táta byli na pokraji disentu a šedé zóny. Dost trpěli zákazy za komoušů. A teď tohle.

Byl JUDr., ale nemohl pochopitelně dělat advokáta, protože JUDra měl z VŠ SNB. Po revoluci měl malou firmičku s kamarády, ale byl těžký nemakačenko. Dělal poradenství pro firmy. A měl dceru, o které mamka věděla, ale neplatil na ní alimenty. Kamarádům proto pronajal byt, co měl sám v nájmu od OPBH a zřejmě bydlel ve firmě, pak u mamky. A z nájmu platil alimenty.

Jenže pak dům převzal nový majitel, udělal si pořádek a milého manžílka a hlavně jeho přátele vykopl. Jenže oni za posledních několik období nezaplatili za plyn, elekřinu apod. A oni nho nenašli, tak ho odsoudili zastoupeného pasivním soudním čekatelem, jak se to tehdy (protiústavně) dělalo. Nenšli ho, i když na stejném soudu věděli, že bydlí u své manželky a tam ho trestně stíhali pro neplacení alimentů.

Nenašli ho ani soukromí exekutoři, protože měl adresu v již neexistujcím domě. Ale měl v registru, že je ženatý, čehož si asi nevšimli. Našla ho až "stará, vošklivá, nepříjemná, ale pracovitá" vyšší soudní úřednice z oddělení vymáhání, kde část těch exekucí šlo ještě postaru přes soudní vymáhání. U manželky, která se ale jmenovala jinak. A ta přišla domů a mamce oblepila celej byt. Mamka ji to v některých případech ani neumožnila, s poukazem na historickou cenu věcí, na které se nic nesmí lepit. Div, že se nepopraly.

A za 14 dní milý manžel umřel na ulici jako metař na infarkt. (Mamka ho donutila pracovat, jinak ho vyhodí.) Mamka ho nikdy nebyla identifikovat, tak doufáme, že si s někým nevyměnil doklady.

Tak jsem se do toho dostal já, protože až pak mi to mamka řekla. Věc už byla v odvolání na MS na vymáhání. Manžílek tak poslal docela sprosté odvolání, kde myslím argumantoval tou samou bláznivinou, že ČR neuznává, že rozpad ČSSR byl nelegální apod.

Naštěstí šlo jen o jeden případ v ceně asi 15000 Kč (před 15-20 lety). Ten jsem se rozhodl za mámu a manžílka uhradit. Jenže pak ještě MS měl vyčíslit poplatky. Tak jsem milé paní soudkyni napsal, že jsem ji to asi zavařil, že mamka vzala zpět odvolání i za zesnulého, že jsme to uhradili, ale za zesnulého, v době kdy vlastně nebylo jasné, komu připadne dědictví, které máma i jeho dcera odmítla a které bylo jakožto nepatrné vydáno mne, jako vypraviteli pohřbu.

Paní soudkyně se si s tím viditelně nechtěla zadělat na judikát, naopak byla lidsky pozitivně vděčná, že někdo zaplatil za zesnulého příbuzného a podlala advokáta protistrany doháje tím, že věc zastavila bez dalších poplatků (i když už napsal odpověď na odvolání).

Tím jsme vysvobodili mámin majetek z té malé exekuce. A protože po zesnulém nic nezůstalo, jen dluhy a SJM i majek byly prakticky prázdné, tak notář dědické řízení zastavil a nerozhodl, že by třeba na mámu, jako vdovu spadly ty další exekuce.

BTW, v manžílkových papírech jsme zjistili, jednak, že se živil jako vinklář - pokoutník - neoprávněný poskytovatel právních služeb a že byl 3x souzen během manželství a 2x odsouzen k podmínce za neplacení alimentů na dceru. Chudák holka. Máma věděla o jednom případu zachránila ho zaplacením. Bohužel.



Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.