| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Měli jsme hodně vyřešeno pro případ, že by se nám stalo něco naráz vůči dětem. Dvakrát v životě jsme zažili smrt jednoho z rodičů malých dětí, oboje kombinované s podnikáním a byl to mazec i když jeden z rodičů zůstal. V obou případech jsem byla vůči dědictví opatrovníkem dětí, v jednom z nich až do jejich zletilosti. My máme jedno dítě deset let po těch starších, jakmile byl nejstarší dospělý byla mezi námi dohoda, že kdyby něco, "odchová" s pomocí nepříbuzné osoby ty zbylé dva a do dospělosti nejmladšího zůstanou v domě. Takže od té doby stále existuje šanon, kde jsou všechny smlouvy, pojistky, spoření, naše nebankovní závazky a pohledávky, kontakty na vodaře, elektrikáře, opraváře aut, kominíka, dodavatele paliva, veterináře, rodné listy, oddací list, psí očkováky a vím já co ještě. Další šanon je podnikání - kontakty na klienty a úřady, cesta k zálohám, přístup do datovky a spousty databází klientů, kontakt na případnou odbornou pomoc - částečně se živím jako účetní a tam nikoho nezajímá, že účetní zemřel, DPH a KH se musí řešit, pak jsou klienti kteří by se měli rychle dozvědět, že se mnou nemohou dál počítat. K tomu, z důvodu o kterém je původní příspěvek, teď přibývá ještě to, že do firmy maličkým procentem přibírám jedno dítě a bude mít jednatelství, aby firma mohla, kdyby se se mnou něco stalo případně pokračovat nebo alespoň aktivně ukončit činnost vůči klientům. Neziskovka je sice ofiko vícečlenná záležitost, ale v reálu jsem ji táhla doteď já. Z té jsem měla strach dokud tam byly projekty, teď už z vedení ustupuju a předávám ho mladší generaci a řešíme i rozdělení pravomocí mezi víc lidí, u té by mne mrzelo, kdyby se mnou odešlo co se vybudovalo. No a tak to mám krásně vymyšlené a teď mi manžel odjel na tři týdny s velmi omezenou možností spojení a já jsem zjistila, že nedokážu zkompletovat aktuální sekačku (sekání není pro dobrý pocit, provozujeme v domě školku, zahrada se musí udržovat), netuším dávkování léků pro psa, vím, že mám vyzvednout tiskárnu z opravy, ale nevím, kde je opravna - bylo těch věcí hromada a to jsem byla psychicky v pohodě a ty které mohly počkat se prostě řeší až tento týden.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.