| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"Řekla bych, že problémy byly vždycky, ale dneska se se vším běhá k psychologovi."
Já si říkám, proč ne ? Ať lidé dostanou pomoc se svými problémy. To ,že dřív se na to peklo, z důvodů neznalosti nebo malé kapacity zdravotnictví, to není přece důvod.
Já měla problémy od dětství, nikdy žádná pomoc, zvracela jsem v první třídě skoro každý den , vidno z notýsku " Rigelka zvracela, posílám ji domů převléct ". Celou základní, střední školu jsem prošla s velkými psychickými problémy ( a samými jedničkami :-)) , vejšku jsem studovala déle než moje spolužačky, využila jsem možnost odložit, ulevit si. Předměty jsem volila lehčí , škoda. Mám schopnost nastudovat. Taky jsem kariérně úplně jinde než mí tehdejší spolužáci. Ale ten boj mě stál tolik energie, kolik si ony úspěšnější ani neumí představit. Samozřejmě i v práci je to náročné.
Jo, "dřív se tak k doktorovi neběhalo ". Můj děda umřel po válce na rozedmu plic když jeho dětem bylo jeden a tři roky. Můj praděda se podle mamky dusil poslední roky života, ale "tehdy se to tak nebralo, u starých lidí ". Kolika lidem se asi "dřív " dělala operace šedého zákalu v starším věku, nebo výměna kloubu ?Kolik trpělo při dušnosti . Dřív to prostě nějak přežili dokud neumřeli. Je to důvodem pro to, aby se dnes zahlíželo na lidi s dušností,se zákalem, se špatnými klouby, s psychickými problémy ?
K čemu je nám pak ten pokrok ?
já sama mám od dětství neléčené astma, roky říkal obvoďák, že mám jen špatnou techniku dechu (asi jsem jako kojenec chyběla v nějakém kurzu dýchání ), a až sama jsem po letech přidušování navštívila alergologii, a hleďme, existují prostředky jak v noci místo dušení spát,i když část škod už je nevratná.
Zrovna tak asi jsou způsoby, jak ulehčit dětem, které mají psychické problémy. Mohla bych říct "vydržela jsem to já, vydrží i ony " ale proč , k čemu to bude dobré ?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.