| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Salamajko,
bezlepkové pečivo nemůžu dodnes, přijde mi to hnus... občas si peču banánové muffiny - rozmixovat dva banány a čtyři vejce - a pak do toho dávám kokos, mandle, oříšky (hlavně kvůli tomu, aby to mělo trochu strukturu a nebyl to jen "knedlík"), cranberries (ale i kousky čokolády, prostě co mi pod ruku přijde), naleju do formiček a upeču... vydrží pár dní a je to moje nouzová snídaně - já totiž musím snídat sladké (ovoce) a když to nemám, tak je mi zle - takže ten muffin s banánem (a tou čokoládou, haha) je fajn - a vejce neuvěřitelně zasytí. A člověk to bafne do ruky a sní v podstatě za jakýchkoliv podmínek (v autě při ranním řízení a tak).
Cottage taky považuju za skvělý - dá se připravit na sladko nebo na slano a má poměrně slušný poměr bílkovin a sacharidů - a chutná mi víc než tvaroh.
Brazilský sýrový chleba je bezlepkový a chutný - ale já to teda jím jen čerstvě upečené, nevím jestli to vychladlé není moc gumové.

Dále jsem zjistila, že je mi lépe pokud jím dvakrát denně - ráno mám cottage s ovocem (ano, často jen mraženým) a oříšky a semínky (já teda kokos a mandle, případně chia seeds - jsem alergická na vlašáky a i poslední dobou mi přijde, že i pekany mi drhnou v hubě - a buráky a kešu se mi do toho nějak nehodí) a kafe s mlíkem (když mám moje kozí, tak má 7% tuku). A pak mám mezi třetí a pátou další velké jídlo... obvykle kvůli práci, když mám ranní tak přijdu domů kolem páté, když večerní, tak odcházím kolem třetí... když nejsem v práci, tak mám lehčí oběd (salát - ale obvykle s dressingem, vajíčkem, sýrem, šunkou nebo prostě něčím takovým) a normální večeři s rodinou - ale té si dávám málo - nebo si i nedám - už si rodina zvykla na to, že večer s nimi ráda posedím, ale prostě se nenacpu nebo si i dám něco malého nebo i něco úplně jiného, než mají oni.

Snahy se STOBem, kde doporučují čtyři až pět malých jídel denně mě zanechaly neustále hladovou a počítající minuty do dalšího jídla... jsem zjevně typ krokodýl, co se potřebuje pořádně najíst (ne přežrat, tím pořádně myslím to, že je to vydatné jídlo) a pak nepotřebuje jíst klidně po zbytek dne...

Na hubnutí mi ale diety samy o sobě nefungují, já jsem typ, co potřebuje malý dvůr a dlouhý bič... musím makat a hýbat se.

Další postřeh - nevím, kolik ti je - ale já jsem strašně přibrala kolem přechodu - sešlo se mi to teda s covidem (omezení pohybu, výletů, sportu atd.) - ale to jsem přibírala a vůbec jsem nevěděla jak a proč... začala jsem hubnout zase až teď - rozhodně kombinace práce (a potažmo omezeného přístupu k lednici ~f~), ale myslím, že vyrovnání hormonů taky hodně pomohlo - protože teď zase hubnu a ani nevím jak...

Myslím, že nejdůležitější je, uvědomit si, kdo jsi a jak tvoje tělo funguje - a přizpůsobit se tomu - připravovat si jídla, která ti chutnají a ta trochu upravit (já jsem od jogurtu s jahodovými kellogsy přešla na ovoce s cottagem a oříšky) a upravit i jídelníček podle toho, na co má tělo chuť - podle toho, kolik námahy vydáváš - ale i podle ročních období - v zimě má člověk chuť na vydatnější jídla, v létě to obvykle zvládne s různými zeleninami a ovocem... ale chce se to fakt naučit poslouchat a respektovat sama sebe... (já jsem ze STOBu šílela, protože mě furt prudili, že mám moc tuků - ale já to prostě potřebuju, rýžový chlebíček mi fakt nestačí - ale jejich tabulky mi pomohly k tomu, abych si vyzkoušela, že mi vyhovuje mít méně sacharidů a víc tuků než oni doporučují - rýžový chlebíček jsou pořád sacharidy a žádné tuky - my, krokodýlové, potřebujeme tuky a bílkoviny, které "vydrží dlouho" víc než rychlé sacharidy).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.