| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Sbíráte houby? Už jste letos byli a s úspěchem? ~;) Jsem (pasivní) členkou jedné houbařské FB skupiny, abych byla informovaná, kde něco roste. Teď už pár týdnů se tam schází záplava fotografií "úlovků" a veliká až zuřivá diskuse (která vedla správce skupiny dle jeho vlastního sdělení k vyloučení spousty "závistivců") o tom, kolik je vhodné hub sebrat a jestli ti, co nasbírají několik košů nebo bedýnek jsou hamouni, případně poškozují přírodu atd... Já musím říct, že houby sbírám ráda, dle možností na houby s manželem vyrážíme, ale snad jen 2-3x za ty roky se nám stalo, že zrovna rostlo tolik hub, že jsme museli "utíkaz z lesa" a tehdy jsme nesli třeba 2-3 střední košíky/tašky (nikdy nenesem víc než jeden koš, spíš papírovou tašku a v případě "krize", tj. nadúrody doplníme nějakou nákupní látkovou, které skoro vždycky mám v batohu). Je to samozřejmě radost, když rostou a člověk "loví", ovšem to zpracování doma už pak je méně radostná aktivita. Když jsem kdysi potkala lidi, kteří nakládali do auta asi 5-6 velkých "zavazadel" plných hub a na můj obdiv reagovali hrdým hlášením, že "a to už je 3. den po sobě", tak jsem tedy nechápala, že se jim chce ty haldy čistit a cokoliv dalšího s nimi dělat. Ale nenapadlo mě teda, že by ničili přírodu nebo že měli v lese něco nechat pro ostatní nebo jinak se omezovat. Jak tohle vidíte?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.