| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Dík za připomenutí, že jsem ještě nepodepsala letos školní řád :-)¨

Tak jsem si ho teda poprvé přečetla a rodiče u nás mají tyto povinnosti:

- Rodiče mají povinnost zajistit, aby žák řádně a včas docházel do školy a plnil povinnou školní docházku.
- Rodiče mají povinnost aktivně se zajímat o průběh vzdělávání žáka a spolupracovat s učiteli.
- Rodiče mají povinnost omluvit nepřítomnost žáka podle článku Nepřítomnost ve výuce.
- Rodiče mají povinnost účastnit se třídních schůzek či individuálních konzultací.
- Rodiče mají povinnost informovat školu o zdravotní způsobilosti žáka ke vzdělávání a případných změnách způsobilosti, o zdravotních obtížích nebo jiných závažných skutečnostech, které by mohly mít vliv na průběh vzdělávání.
- Rodiče mají povinnost oznamovat škole údaje podle § 28 odst. 2 a 3 a školského zákona č. 561/2004 Sb. další údaje, které jsou podstatné pro průběh vzdělávání nebo bezpečnost žáka, a změny v těchto údajích.¨

Ještě jsem tam našla, že musíme zaplatit škodu, když ji naše dítě způsobí.

Kupodivu školu respektujeme, i když to nemáme "přikázané". Zas by se někomu mohlo nelíbit, že máme povinnost účastnit se třídních schůzek...

Určitě je třeba si uvědomit, že ten školní řád je univerzální listina a oni jenom chtějí, aby to měli podepsané od všech. Určitě to není nic osobního, myslím, že to tam kvůli tobě nepsali... Zvážila bych, kvůli čemu má smysl dělat nějaké "dusno"...

S ředitelem bych si šla popovídat velmi ráda, ale bez předpojatosti, že oni mě tam budou mistrovat. Třeba se opravdu zajímá o to, co a jak vzájemně můžete udělat, abyste si víc rozuměli.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.