| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

No, tak koukám, že jsem taky poměrně eko friendly s mým jedním krémem na obličej, pevným mýdlem, šamponem na vlasy a pastou na zuby - vše tedy kupuju, výrobu domácí kosmetiky odmítám. Nakupování oblečení mně taky s věkem baví čím dál míň, až začínám mít pocit, že vypadám občas dost ošoupaně až nuzně.
Rozpatlané dorty tedy návštěvám domů nedávám, ani v papírové ani plastové krabičce (toho papíru je mimochodem taky škoda). Když jsem po několika pokusech zjistila, že krásné tematické dorty s maripánem jsou sice předmětem obdivu, ale skutečně je děti obvykle jen rozrýpou (někdo sní jen maricipán, někdo jen piškot, někdo to rozhrabe celé natoli, že se ani nepozná, jestli něco snědl), přestala jsem je pořizovat a nahradila ovocnými dorty (se želatinou), to se obvykle snědlo komplet (případně dojedl manžel, který maripánové odmítá ~;)), případně se místo dortu podávala zmrzlina s ovocem, šlhačkou a posypkami ve formě samoobsluhy - to bylo velmi úspěšné a hodilo se to hlavně pro syna, jehož jeden z nejlepších kamarádů má bezlepkovou dietu.
Taky nakupuju skoro každý den a vláčím to v (ekoligické látkové) tašce pěšky nebo MHD, ale za to si nadávám - jdu pro pár jogurtů a pečivo a nakoupím 15 kg věcí v akci + meloun, aby měl děti radost, a pak to nemůžu utáhnout :-( Manžel nakupuje "do auta", ale bohužel je těžké ho přesvědčit, aby nakupoval podle mého seznamu ...
Do práce chodím pěšky, z práce MHD, ale kdybych pracovala někde, kde cesta autem zabere 1/3 času proti hromadné dopravě (jako třeba manžel), asi bych tím autem jela.
Legrační je ten odstavec o tom, jak se člověk může samozásobit zeleninou a ovocem formou pěstování na balkóně. Možná někdo, kdo za zeleninu považuje trochu petrželky nasypané na polévce a občas nějaké rajče :-)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.