| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Práci hledám k 1.1.2024. Teď jsem aspoň na týden v lázních. Měl jsem jet na 3 týdny, ale kvůli Firmě jsem to zrušil, protože si loni a předloni stěžovali.

Ale zjistil jsem, že už nyní díky inflaci každý měsíc musím kompenzovat z doplňování rezerv (nemáme domácí účetnictví, neděláme kontroly).

Ono to občas takto fungovalo v mnoha letech, platili jsme dovolenou s dětmi, často 4 týdny dohromady v létě, máme oba léky za x-xx tisíc měsíčně, atd. Školné, podpora dětem (teď už jen jednomu), teď už pomalu jsou občas náklady přípravy na svatbu (šaty manželce, nějaké jednorázové vybavení, co bylo v akci atd.) atd. Opravy aut a taky vysoké pojistné kvůli "neohrabanosti".

I já byl rozhazovač a bavilo mne z Číny nakupovat jak nějaké geek""s domácí vybavení. A taky smart home hračky. Část mám v provozu (museli jsme vyměnit dálkové vypínače, které po 10 letech přestaly chodit, teď už jsou i přepínatelné z mobili), ale daleko víc je v bedně.

Ve většině let to srovnal zvýšený plat v okamžiku, kdy jsem poslední měsíc, dva přestal platit sociální pojištění (strop), prodal jsem pár akcií z odměn (dnes bych se nafackoval, mají 8x větší cenu, tehdy se roky jejich cena moc neměnila), odměny ve 3/4 a na začátku roku.

Budu muset zkontrolovat to účto. Protože většina nabídek je o 10-15 tisíc pod můj stávající plat. A žena je asistentka (soc.ped. DiS a hrne se na ní taky školská pohroma). Hodně budou dělat ty léky.

Co se týče hledání práce, není to tak jednoduché jak to vypadalo. Jednak v Korporaci, když jsem byl konzultantem, tak v posledních letech byl poměrně omezený čas na vzdělávání, firma škrtala jeden pracovní benefit za druhým, ale zároveň do nás lily v povinných soft-skils kurzech sebedůvěru po kýblech. Teď mi za těch 5 let dost ve Firmě šlápli do té důvěry atd. Dělal jsem dost něco jiného, než co jsem myslel, že budu dělat a nulové zaškolení, nulová spolupráce. Každý dělal na svém písečku a plkal o své práci ve svých akronymech. Jsem rád, že jsem pryč. Terapeut mi to doporučoval 14 dní před tím, než to udělali za mne.

No a vývoj šel těch 5 let úplně jinudy. Zanikly některé jistoty, třeba mezinárodní odborné sdružení, kde jsem byl v ČR spozakladatelem českého chapteru a které před covidem dělalo co měsíc-dva přednášky. Takže se musím rychle doučit dost věcí, což taky stojí peníze za přístup do platforem. A halt jsem starej, když si mají vybrat mne, nebo mladšího, tak mladší, čerstvejší vydrží dýl, než se zkazí...

Z cca 25 nabídek, na které jsem reagoval jsem ve 2 druhých kolech. A ve 2 mne odmítli.




Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.