| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tak jestli jsem to pochopila, jedete až teď, takže moc nechápu, proč se tu pořád opakuje, že to nebo ono dítě by v září nebo v říjnu taky nejelo.

Plus jezdíte touto dobou pravidelně, takže s tím dítko mohlo počítat, tak bych v tom nehledala ani to, že je situací zaskočeno.

A osobně z široké rodiny ani z praxe učitelky neznám dítě, které by na dovolenou místo školy jet nechtělo. V tomto směru mě tedy diskuze dost překvapila. Ale zase, když si uvědomím, že místní osazenstvo se vymyká běžné populaci i v jiných směrech (opakovaně se tu objevuje, jak se dítko umístilo v přijímačkách na osmileté gymnázium na předních místech, nikdo tu nesleduje televizi a už vůbec ne žádné pokleslé pořady na komerčních stanicích, většina tu nesnáší plážové resorty, nejí uzeniny, a já už nevím, z čeho všeho tu ještě vybočuju, prostě je to tu určitým způsobem specifické), tak proč ne i odpor dítek k dovolené místo školy.

Já bych tedy klidně na dovolenou mimo hlavní prázdniny jela, nejsem zastánce povinného docházení do školy, jen holt taky spadám do kategorie "musí o prázdninách".

Nejdřív mě napadlo, jestli se ve škole neodehrává něco, o co nechce přijít, v tuhle dobu jsou běžné první větší lásky a koukat celý den na objekt svého zájmu je to nejdůležitější.

Pak, vzhledem k osobní zkušenosti, mě napadla nechuť opustit svůj klid, zaběhaný stereotyp, komunitu.
A od toho už byl jen krok k myšlence, jestli třeba dítko nehraje PC hry. Zrovna je období aktualizací, updatů, nových postav....týden mimo může znamenat velkou nevýhodu ~d~. A pochopitelně, že takový argument by u rodičů nejspíš neobstál, ale na školní docházku slyší skoro každý ~;).

Letošek máte vyřešený a pro příští rok bych se zkusila s dítkem domluvit předem. Ne asi teď, ale nejpozději před létem. Vysvětlila bych důvody, proč jezdím raději v listopadu než v červenci. A pokud by měla nastat podobná situace, tak bych to zkusila buď plánovat na podzimní prázdniny, aby odpadl ten "problém" se školou, a případně se domluvila s tou tchýní nebo starším bratrem, případně s oběma. Ani jednu z možností bych nezatracovala a neodmítala předem.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.