| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jo, to jednoznačně může. Ale taky nemusí! A často to pisatel jak "křik" nemyslí a čtenář to tak vnímá a naopak. To je zrádnost psané komunikace.

Tohle je fakt NESKUTEČNĚ ZAJÍMAVÝ!!!:-) (Ne jen dnes tady.)
Na mě to tu například v této dnešní diskusi působí, jako že Dari dostává docela čočku. Chtěla slyšet tipy, co s dítětem ostatní dělají a moc jich nedostala a spíš ji ostatní kritizují. Proto měla potřebu se tomu trochu vymezit, plně chápu tuhle její reakci, kde se vymezuje vůči některým zaznělým větám a výhradám. Na to ale dostala reakci něco jako "tímto tónem s námi nemluv, nejsme tvé dítě". Pro mě nepochopitelně. Ale evidentně spousta z vás tón té diskuse vnímá úplně jinak!

Nebo: naprosto jsem chápala reakci K_at v duchu "vždyť Dari přece nedělá hrdelní zločit, co blbnete". A ihned se jí dostalo reakce "my jsme úplně v klidu, hrotíš to tu ty"... opět - to mě překvapilo.

Zkrátka - ano, psaný text má vždy nějaký tón, ale ten je VELMI VELMI SUBJEKTIVNÍ a velmi výrazně ovlivněn čtenářem, jeho povahou, postoji a v neposlední řadě jeho MOMENTÁLNÍ náladou a rozpoložením.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.