| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Nakonec to dopadlo tak, že největším dárkem byl Štědrý den sám. Jak se to sypalo a neklapalo před svátky, nakonec jsme s manželem byli poprvé na štědrý večer sami. Po 34 letech manželství a předtím tři roky chození. Napřed jsme byli u rodičů, pak vždy alespoň s nějakými dětmi, prarodiči, vnoučaty, sourozenci, kamarády, kteří to potřebovali. S dětmi jsme byli domluveni, že plnohodnotný štědrý večer se všemi rodinnými tradicemi uděláme 25., ráno 24. 12. se mne manžel ptal, jestli chci strávit i 24.12. jako štědrý večer, nebo jestli v oknech, kdy půjde elektrika jen vše nachystáme na 25.12. Jsem ráda, že jsme ten večer nic "neodflákli", fakt jsme si jej moc užili. Pod stromečkem dvě malé krabičky - já jsem dostala brož, potrpím si na ně, manžel sadu CD a DVD Stounů, krb, svíčky, kompletně prostřený stůl, slavnostní oblečení, poslední vánoční CD Tarji místo klasických koled... 25. jsme měli další štědrý večer s mnohem složitějším menu, obvyklými zmatky, přenášením nábytku, abychom se všichni vešli k jednomu stolu, hromadou dárků, která vytékala zpod stromku, záchranou stromku před dětmi a kočkami, psy přejezenými jak z toho, co kde uzmuli tak z toho, jak jim pořád někdo podstrojoval, užaslýma dětskýma očima, hromadou nádobí, papírů a bince, s novou štědrovečerní pohádkou - to bylo taky báječné, zase jinak. Pak teda následovala manželova noční u čerpadla, jak začalo pršet, měli jsme vodu ve sklepě a nový kotel v ohrožení ale vše dobře dopadlo. Včera na oběd a do pozdního večera jsme byli úplně komplet jen bez babiček, ty se zalekly řádících bacilů a domluvili jme se na pozvolných postupných návštěvách. Včerejšek by se dal charakterizovat jako "jedli, pili, hodovali, dobrou vůli spolu měli"

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.