| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Aleno,
ano, ta samá nerovnost, která funguje v přípravě na přijímačky, funguje u těch dětí už po celou předchozí školní docházku. Hendikepuje při každé příležitosti.

Jinak teda vedle známek hendikepují i další věci. Některé střední školy mají v kritériích vedle výsledků cermatu a známek taky podstatný podíl (až třeba 20% bodů) bodového zisku i za předmětové olympiády. Jsou ovšem základky, třeba i ta naše jinak slušná, kde se ty olympiády celkem neřeší. Já jsem třeba na základce a na střední byla to dítě, co vyhrávalo okresní a krajská kola, ale uvědomuji si, jak strašně moc to záleželo na tom, že na ZŠ v daném předmětu byla učitelka, co tu olympiádu hodně prožívala, perspektivní děti si vyzobávala a motivovala k účasti a třeba s nimi i dál pracovala. To byl ovšem jeden předmět (a olympiád, jazykových soutěží apod. je hafo, že). Zažila jsem i zcela opačný přístup, kdy na další škole, kam jsem chodila, učitel stejného předmětu školní kolo olympiády vůbec nebyl ochoten uspořádat, a dohadovalo se až s ředitelem školy ve stylu "hele na minulé škole jsem vyhrávala okresní kole v olympiádě XY a chci pokračovat", tak tedy učitel dostal befelem dát mi napsat ten školní test, což s velkou nechutí udělal a dál se opět nestaral, já už jsem si okres/kraj absolvovala bez jeho dalšího přispění.
No a předmětů je X a dítě, které by třeba excelovalo v předmětu, kde se o soutěže učitel nezajímá, má prostě smůlu.

U syna na ZŠ je to tím stylem, že dvakrát za rok přijde do bakalářů zpráva stylem "kdyby chtělo některé z dětí dělat olympiádu z XY, ať si ji přijde napsat v pondělí odpoledne" a šmitec.
Čili možnost získat tyto body ty děti vůbec nemají, protože škola se neangažuje.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.