| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jedna moje babička se dožila 80, druhá 35. Ta druhá by určitě žila déle, kdyby ji komunististi nenechali bez zdravotní péče v tvrdých 50. letech (manžel odsouzený kulak).
Její otec se dožil 94.
Oba dědové zemřeli na rakovinu žaludku ve věku cca 60 let. Jeden asi následkem vězení, kdy jim prý dávali i syrové ryby. Proto se pak u nich po jeho návratu nikdy ryby nejedli a mamka je nedělá doteď.

Z mých rodičů, strýců a tet, už žijí jen naši a jedna teta. Všichni ostatní zemřeli v posledních letech ve věku 75 - 80.
Táta (85) se drží jen díky péči mamky a ségry. Bez nich by tady už taky nebyl.

Tchýni je 90, víc času strávila v důchodu než prací. Já jsem ji zažila už jen jako důchodkyni, kdy ji bylo 58. Už v tom věku měla režim, který ji vydržel donedávna, než šla do DD.
Ráno vstát kolem osmé, dlouho snídat, jít něco dělat ven ke králíkům nebo slepicím, uvařit, po obědě hodinu až dvě spát, dát si odpolední kafe, jít na dvě hodiny na zahradu, udělat večeři, podívat se na televizi a jít spát. Jednou za týden jet na nákup. Jednou za rok na týden na dovolenou. Občas něco ušít nebo spíš spravit. V té době už nepletla, jedny vnoučata byla už velká, druhá ještě nebyla na světě.
Sociální kontakt s ostatními lidmi minimální. Tohle ji vydrželo 30 let.
Já bych teda za pár let takhle žít nechtěla.

Ale mentálně je stále čilá, fyzicky jakž takž. Občas ji na interně dají zase trochu dokupy.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.