| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Kolbino, neboj:)))
Cechu je v Calgary dost, jen je musis hledat...az se prestehujete, dam ti kontakt na calgarskou pobocku Asociace Cechu a Slovaku zijicich v Kanade. Sice vetsina lidi je tam starsich, ale maji zase kontakty na mladsi. Urcite nekoho najdes. Sama vim asi o dvou mladych parech v Calgary co maji deticky.

Ja jsem v tomhle jako Sears, nejak tu ceskou komunitu nevyhledavam...ale vim o nich, kdyby me nekdy chytly narodni stesky:)

Debbie, ja tu znam taky rodinu Cechu, kteri maji syna co vubec cesky nemluvi. Neni to tim, ze by doma mluvili anglicky, ale spis tim, ze jejich syn je uz od tri let v daycare nejmin na deset hodin denne, pak ruzne jine aktivity - take v anglicky mluvicim prostredi. On sice cesky rozumi vsechno, rodice na nej jinak nez cesky nemluvi...ale anglictina je u nej prvni jazyk. Vzdycky se to trochu zlepsi treba o vikendech, kdyz jsou s dalsimi cesky mluvicimi pary, ale celkove je to s cestinou jejich syna bida.

Holky, me ten den dneska pekne zacal:(
Jela jsem s malym do skoly, samozrejme na kole...to, ze prsi mi uz nejak nevadi, clovek si zvykne na vsechno a Alik je v boudicce za kolem jak v pokojicku. Jenze tesne pred daycare me nejaky pan, ktery se sluchatky kracel uprostred cyklisticke stezky, donutil vjet do tak dvaceticentimetrove vrstvy takoveho mazlaveho bahna (jedina dalsi alternativa byla to napalit do nej), takze cely vozik, moje kolo a moje osoba byly pokryte bahnem. Vozik jsem jakz takz ocistila, sundala kola, ulozila...mezitim jsem totalne promokla a kdyz jsem dojela do skoly, zjistila jsem, ze mam bahno i v usich, ve vlasech, proste vsude. Tak jsem to nejak odrbala, ale stejne furt vypadam jak Jozin z bazin. Asi se budu dneska potulovat jen kolem departmentu geologie, tam bych mohla takhle zablacena zapadnout:)))

Jinak preji hezky den!!!!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.