| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahojte,
u nás pořád pošmourno, marodno....nevím, už, kdy jsem psala naposledy, ale myslím, že v tu dobu zrovna holky marodily....pak jsem měla já asi měsíc hnusnou virózu, co mě nechtěla opustit a málem mě udusila kašlem, manžel měl zápal plic....a jen jsme se vyhrabali z toho, přinesla Pája angínu....má antibiotika a už je OK, ale v pondělí byla krize, měla 39,9°C...no a dneska má totéž Lenka, takže mám jistotu, že se ještě minimálně dva týdny nedostaneme z domu....Je to na palici, táhne se to už od Vánoc, snad až na dvě týdenní přestávky jsme pořád zavřené doma...
A to vůbec neřeším, že jsem musela naplno fungovat a vlastně i manžela částečně zaskočit v době, kdy mi bylo prachmizerně....s pomocí je to u nás čím dál mizernější, i když teď mi sem trochu chodí manželova babička, jenže je jí 88 let a i když je hodně schopná, tak třeba nechat jí tu děti a něco jít zařídit (např. nakoupit) prostě nemůžu....Ale alespoň jim čte, hraje si s nimi a já tak plus mínus stíhám domácnost....Ale v době, kdy mi bylo opravdu blbě pomoc nebyla žádná a to pak byla krize....

Co se týče věkového rozdílu mezi dětmi, já pořád zastávám názor, že čím menší rozdíl, tím lepší, zejména pokud jde o jejich vzájemný vztah a také o řešení volnočasových aktivit. První dva roky jsou sice dost náročné, ale pak....mezi Lenkou a Janinou jsou čtyři roky a s holkama tvořej úžasnou partu, takže když je mám všechny doma a nemají zrovna čtyřicítky horečky, tak o nich vlastně vůbec nevím, hrajou si spolu, většinou nedochází k větším konfliktům, takže já mám celkem volno....A je úžasné je sledovat, jak spolu hrají Chodí pešek okolo a Na schovku (z nedostatku místa si změnily pravidla....jedna se schovává, ostatní společně hledají)....
Na druhou stranu, pokud chce mamina dítě kvůli sobě a chce si to užít, uznávám, že rozdíl 3 - 4 roky a pak nad šest let je pohodlný....rozdíl 4 - 6 let je ale dost vražedný (hlavně mezi prvním a druhým dítětem, tam se teda hodně ostře projevuje žárlivost....)....Ale nejen kvůli žárlivosti, i závava pro děti s tímto věkovým rozdílem se obtížně hldá....starší dítě je ještě poměrně závislé na rodičích a ti se přitom musí hodně věnovat mladšímu, starší si ještě neumí hrát s prckem, ale na úplně samostatnou hru taky ještě nemá....no a i ve školním věku je ten rozdíl velmi obtížně řešitelný....Když je tam rozdíl větší, tak starší dítě už si s prckem pohraje, pohlídá....a zase už má své zábavy a zájmy, takže ho tolik netrápí, že se mu rodiče nemohou naplno věnovat....V tu chvíli už jde vlastně o dva jedináčky co do výchovy....
Takže každý věkový rozdíl má své výhody a nevýhody a je tak nějak potřeba si rozmyslet, co kdo chce....já chtěla, aby měly děti k sobě hodně blízko nejen věkem a to se podařilo...

A co se týče počtu dětí, já doufám, že u nás už je konečný....

Přeju všem hezké jaro, nám nějak utíká pod rukama....

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.