| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k dotazu Bolest kloubů

Dobry den,
mam podobne problemy. V roku 2005 som zacala obcas a nakratko pocitovat bolest v lavom kolene, pricina nejasna, ziadna markantna zmena zatazenia.V r. 2006-jesen- som zacala chodit na aikido a problemy sa rapidne zhorsili.Bolesti pri chodzi, neschopnost uplne narovnat alebo pokrcit koleno, neschopnost klaknut si.Ortoped v mojom bydlisku - Hlohovec - po zhliadnuti RTG snimku nevidel ziaden problem, predpisal mi Condrosulf, ani pocas dalsej navstevy nevidel priciny bolesti.S Aikidom som prestala, pri behani /zvykla som behavat,len na makkom povrchu/ som pocitovala velku bodavu bolest. Cez rodinu som sa dostala k chirurgovi-odbornikovi v Galante, ktory zaznamenal na RTG snimkoch zacinajucu artrozu,odporucil okamzitu artroskopiu.Presne na Valentina 2008 mi ju aj urobil.Rekonvalescencia trvala 1 mesiac,po OP mi raz odobral prebytocnu zmes vody a krvi.Kontrola potvrdila,ze OP prebehla v poriadku a dosiahli sme ciel.Boli mi odstranene casti menisku, tento bol obruseny ako aj kolene jablcko.Az lekar na rehabilitacnom odd. mi povedal,ze situaci je rovnako vazna i pri pravom kolene/nikto sa doposial nezmienil o druhom kolenom klbe napriek tomu,ze to bolo jasne na rtg snimkach/.Predpisany mi bol Condrosulf/rotacia: 3 mesiace uzivat, 3 mesiace pauza/.Po OP som kolena primerane zatazovala, no nepretazovala.Podla lekara,ktory ma operoval, bolo vsetko v poriadku.V oktobri, takze 6 mesiacom po mojej OP som znovu zacala pocitovat bolesti kolien,tie iste ako pri lavom kolene kedysi.Nova vseobecna lekarka v Bratislave ma pri pohlade na moje kolena poslala okamzite k reumatologivi - ako objednena som cakala 1 a pol mesiaca, poslal ma na magneticku rezonanciu - znova objednana cakam 1 a pol mesiaca.Medzicasom som uzivala zelatinu v podobe kapsuli Gelatin, yuccu a vitaminy Calibrum kvoli vapniku,horciku, vit. B16 atd.Je to uz tretikrat vsak, co mam brutalne bolesti praveho kolena, ktore z neznamych pricin zacnu a trvaju priblizne tyzden.Napr. tyzdene lyzovanie nesposobilo ziaden problem, ale zoskok z posledneho schodiku elektricky a nemozem sa hybat.Dnes sme sa dohodli s mojim novym reumatologom, ze kvoli bolestiam a nepohyblivosti, mi vpichne do kolenneho klbu Erectus.Pre overenie som ale bola poslana k chirurgovi, ktory mi mal vybrat z tela predpokladanu krv.Kvoli neocakavanym obrovskym bolestiam pritom ako moj chirurg zistil, ze krv v kolene nemam, sme presli k povodnemu planu - pockat radsej na vysledky magnet. rezonancie, reumatolog uvazuje ci nemam v kolene klky alebo este je ina teoria (kvoli nedostatku informacii nie som schopna ju vysvetlit).Koleno mam napuchnute, velmi boli a noha je cela v dlahe.Na bolest uzivam Zaldiar.
Tymto chcem ked nic viac, aspon vyzvat ludi trpiacich na nieco, aby sa nevzdavali a nikdy sa nespoliehali na vysledok jednej navstevy u jedneho lekara.Ide o nase zdravie, o nas zivot, tak sa on starajme.Sama hladam na internete odpovede a s lekarom sa otvorene rozpravam o mojom probleme: co si mozem s kolenom dovolit, ci moze pomoct nizsia vaha (bolo mi odporucane od vseobecnej lekarky), ako sa to prejavi pocas tehotenstva, co mozem pre seba urobit, ako cvicit, naco sa zamerat v strave, ake dodatocne latky uzivat atd.
S pozdravom Mira

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.