| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k dotazu Bezpečný porod

Milá Ilono, ačkoli se tvůj strach dá pochopit, chtěla bych ti říct svou vlastní zkušenost. Mimochodem diskuse na toto téma, kam jsem psala i svůj příspěvek probíhala na diskusním fóru v tématu Jak jsem prožívala těhotenství a porod teď před pár dny. Takže k věci. Já sama mám také velmi poškozenou páteř několika lety cvičení a tance. Ne jen v jednom, ale hned na několika místech. Často se blokuji a trpím velkými bolestmi. I tak jsem se ale rozhodla otěhotnět a ani na chvíli mě nenapadlo si to přání komplikovat obavami o svá záda. Ta mě sice bolela, hlavně tak od sedmého měsíce a hodně, ale cvičením se to dalo ustát. No a pak porod. Pokoušeli se mi zavést epidurál, ale kvůli zádům se to nepovedlo. Na porod jsem čekala v bolestech 18 hodin. Ale protože nepostupoval a já se neotevírala, šla jsem nakonec na císaře v celkové anestezii. Můžu ti říct, že bych si radši protrpěla ten porod, /koneckonců zas tak hrozné to nebylo, dnes žiju a jsem šťastná a záda se cvičením taky dala dohromady/, protože po císaři máš pocit, že jsi snad ani neporodila. Jizva bolí stejně a navíc člověk potom nejméně měsíc nemá šanci ležet jinak než na zádech a to je pro záda strašlivé. Jizva totiž hodně bolí a komplikuje i kojení. Musíš pak ležet na JIPce a nemáš u sebe dítě. Po císaři mohou nastat nejrůznější komplikace. Hůře se svinuje děloha a stává se ohroženější případné druhé těhotenství. Mohou vzniknout nepříjemné srůsty a tento zásah je tělem snášen prostě celkově hůř, je to normální operace. Nota bene si ho v Čechách nemůžeš objednat na přání , sami doktoři k tomu opravdu přistupují tak, že císař jen v krajním případě a i mě při porodu říkali, že samotná bolest indikací k císaři není. Možná by bylo možné se domluvit se svým gynekologem, aby ti napsal doporučení pro císaře kvůli zdravotním obtížím, ale většinou se bere jen malá pánev, problémy s očima nebo se srdcem. O jiných nevím. Pak ještě snad poševní infekce. Ale neblázni. proč si tu nejhezčí věc v životě takhle kazíš? Věř mi, že ta euforie z toho malého zázraku v tobě ti přebije všechnu možnou bolest. Ženská vydrží mnohem víc, než si myslíš. Tak si to proboha nekaž takovou hloupostí! Držím palečky k brzkému pozitivnímu rozhodnutí.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.