| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Když neplodná ženská kojí dítě aneb Zázrak adoptivní laktace

Všem děkuji za milé ohlasy. Doufám, že do toho půjdou i další a že se tady pak dozvíme i o jejich zkušenostech.

1. K otázce, proč jsem dala přednost adopci...pokusila jsem se to trochu nastínit v článku, ale ve skutečnosti by to asi chtělo článek samo o sobě. Na tuto otázku odpovídám často, tak to možná nějak zformuluji a dám to na Rodinu...

2. Proč jsem chtěla kojit šestimesíční (a nyní devatenáctiměsíční) dítě? Tak vidina mateřského mléka s tím měla něco společného, i když na začátku jen minimálně. Vím, že největší dopad mat. mléka je hned po narození a právě do těch šesti měsíců, ale zdravotní výhody rozdodně pokračují i poté. A jak říkám, malá je VELMI zdravá, nevím jestli to je tím mlékem, ale určitě to pomáhá. Navíc když neměla mat. mléko, nebo když ho má málo, má problémy se zácpou.

Na začátku, tedy poté, co jsem se o adoptivním kojení něco málo dozvěděla, mi šlo nejvíc o psychické výhody kojení. Někdo se soustředí na sbližování mezi matkou a dítětem...já myslím, že stejné nebo hodně podobné "připoutávání" lze provádět i jinak (šátkování, krmení z lahve když jsou matka i dítě svlečeni nebo aspoň matka je "nahoře bez," atd.). Ale kojení je takový řekněme nejpřirozenější způsob a když to jde, tak myslím že si dítě zaslouží zažít ten pocit "sjednocení" s matčiným tělem.

No a jak jsem také nastínila v článku, když už jsem začala do kojení investovat nějakou tu energii, stalo se to pro mě jedním způsobem, jak si v hlavě urovnat priority ohledně získávání dětí :-) Když jsem si ještě myslela, že budu chtít otěhotnět, tak mě tohle samozřejmě nenapadlo, ale poté, co jsem se rozhodla adoptovat obě (všechny) děti, bylo kojení takové zvláštní plus. Prostě jsem byla ráda, že můžu mít "všechno" i když dítě neporodím, a své rozhodnutí jsem pak brala s větším přesvědčením.

3. Ano, jsem Romka, holčička také (a chlapeček jakbysmet :-)

Také děkuji za přirovnání k jiným savcům - myslím, že to článku dodalo další rozměr. A já se tedy také zmíním o tom, že kojit mohou i muži!! Ač jsem otevřená neobvyklím informacím, tomuhle jsem fakt nechtěla uvěřit, ale opravdu to ve vzácných případech jde. I s tou laktací. (!!!) A pokud některá z vás má trochu, erm, prsatějšího chlapa, mohli byste si pořídit suplementor a ať si tatínek taky užije! :-D :-D

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.